29.09.2020

ПЕРЕВІРКА НЕПОВНОЛІТНЬОГО СУБ’ЄКТА ПРОБАЦІЇ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

25 вересня 2020 фахівцем Тарутинського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області спільно із співробітниками Тарутинського відділення поліції Арцизького ВП ГУНП в Одеській області з метою з’ясування умов проживання, взаємовідносин у родині, стану організованості дозвілля неповнолітнього, здійснена перевірка за місцем проживання неповнолітнього суб’єкта пробації.

Неповнолітній суб’єкт пробації є учнем 9 класу загальноосвітньої школи, виховується у багатодітній родині. Мати виховує 6 дітей одна. На момент постановки на облік, неповнолітній мав проблеми із навчанням, часто пропускав заняття без поважної причини та не виявляв особливого бажання щось міняти у своєму житті. В ході бесіди А. повідомив, що в цьому навчальному році школу він відвідує регулярно, з першого навчального дня немає жодного пропуску занять, на уроках виконує усі поставлені перед ним завдання.

Але поруч з позитивними змінами в ході перевірки було виявлено ряд проблемних питань, які потребують першочергового вирішення. Одним із них є відсутність власного робочого місця, де б неповнолітній готував домашні завдання. Дане питання було обговорено з матір’ю неповнолітнього, яка запевнила, що до кінця робочого тижня таке місце для її сина у будинку буде облаштовано.

Ще однією не менш важливою проблемою неповнолітнього є недостатня організованість його дозвілля. Як повідомив сам неповнолітній, більшість свого вільного часу він проводить вдома. Обговоривши цю проблему, А. повідомив, що він має власні інтереси такі як: футбол, комп’ютерна техніка, майстрування. Спільно прийшли до висновку, що своїм інтересам варто також приділяти увагу, а на допомогу у цьому можуть прийти гуртки, які працюють у школі.

З матір’ю неповнолітнього було проведено профілактичну бесіду, спрямовану на недопущення вчинення правопорушень, безпечної поведінки та здорового способу життя, було нагадано про належне виконання батьківських обов’язків та наслідки за їх ухилення. Мати неповнолітнього також повідомила, що допоможе в організації дозвілля її старшого сина, а саме: за підтримки класного керівника сина, спробує записати хлопця до шкільного гуртка.

Відвідування суб’єктів пробації за місцем проживання надає можливість встановити коло оточення неповнолітніх та виявити осіб, що можуть негативно впливати на їх поведінку, з’ясувати як проходить їх вільний час та за потреби допомогти його правильно організувати.

Тарутинський районний сектор філії Центру пробації в Одеській області