16.02.2021

Участь у селекторній нараді Одеської ОДА

Перший заступник голови Тарутинської РДА Г.Магдієв та т.в.о.начальника відділу освіти Тарутинської селищної ради О.Кушнір взяли участь у селекторній нараді облдержадміністрації, яка відбулась 16 лютого 2021р.

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький провів селекторну нараду в режимі онлайн з головами райдержадміністрацій, територіальних громад, новостворених районних рад та міст обласного значення Одеської області.

В ході наради було надано профільну інформацію, корисну для практичного використання у подальшій роботі представників органів місцевого самоврядування (перш за все, територіальних громад).
Так, директор Департаменту освіти та науки ОДА Олександр Лончак поінформував про передачу у повному обсязі майна закладів освіти територіальним громадам області (386 об’єктів) та доповів про реалізацію різних заходів з такого пріоритетного напрямку як інклюзивність у навчальних закладах усіх ступенів – початкова школа (1 – 4 класи), гімназія (5 – 9 класи), ліцей (10 – 11/12 класи).
Начальник відділення Нацiональної служби посередництва і примирення (НСПП) в Одеській області Олександр Шрамков повідомив про функції та завдання цього державного органу (створений Указом Президента України від 17.11.1998 №1258/98), закликавши представників органів місцевого самоврядування до тісної взаємодії з актуальних питань у сфері трудових відносин.
Керівник Одеської дирекції АТ «Укрпошта» Сергій Дрозд надав інформацію про хід реорганізації підприємства в Одеській області, наголосивши на важливості взаємодії з органами місцевого самоврядування, зокрема, стосовно питань доставки населенню пенсіонних виплат, поштової кореспонденції та преси. Сергiй Дрозд також повідомив про те, що з метою оптимізації роботи та доступності для населення в рамках реорганізації відбувається реалізація проєкту «Пересувне відділення»: на цей час в Одеській області діють 13 точок базування, з яких 106 спеціалізованих машин обслуговують 1400 населених пунктів.
Представники Одеської філії ПАТ ТОВ «Акціонерний банк «Укргазбанк» поінформували щодо партнерських програм, участь у яких є вигідною та перспективною для підприємців в аграрній сфері (привабливі кредитні умови для закупівлі зерна, техніки та палива); також банк надає послуги з фінансового лізингу для комунальних підприємств.
Підбиваючи підсумки, Сергій Гриневецький наголосив на таких питаннях:
– важливість тісної співпраці територіальних громад з НСПП для дотримання законності та захисту громадянських прав у сфері трудових відносин;
– необхідність врахування специфіки регіону у наданні поштових послуг (зокрема, Одеська область – найбільша в Україні за площею та протяжністю з півночі на південь);
– привабливість запропонованих банківських умов для розвитку економіки територіальних громад.
Окремо голова ОДА наголосив на одному з пріоритетних питань – забезпеченні екологічної безпеки, зокрема вирішеннi проблеми несанкціонованих сміттєзвалищ. «Триматиму це питання постiйно на особистому контролі, адже екологічна безпека – це стратегічний пріоритет такого ж рівня важливості, як продовольча та енергетична», – підсумував Сергій Гриневецький.

По завершенню селекторної наради ОДА Г.Магдієв та О.Кушнір обговорили питання придбання шкільних автобусів для двух навчально-виховних комплексів Тарутинської громади. Перший заступник РДА звернув увагу на необхідність залучення спонсорських коштів до співфінансування (10% вартості ) на придбання автобусів. 90 % вартості автобусу буде профінансовано з обласного бюджету.