Засідання за «круглим столом» «Про проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Тарутинського району на 2020 рік»

ПРОТОКОЛ №8

Засідання за «круглим столом» громадської ради при Тарутинській районній державній адміністрації: «Про проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Тарутинського району на 2020 рік»

              16.12.2019                                  смт.Тарутине, РДА

Присутні: в.о.голови Тарутинської районної державної адміністрації Сілоч О.І., заступник голови Тарутинської райдержадміністрації Дундер В.Г., головний спеціаліст з питань взаємодії з громадськістю райдержадміністрації Капанжи Т.М., голова громадської ради при Тарутинській районній державній адміністрації Ткаченко О.В., члени громадської ради за списком.

Члени громадської ради:

1. Беженар Ніна Петрівна -  голова Тарутинської районної організації профспілки працівників охорони здоров’я України;

2. Бутузова Тетяна Степанівна - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України;

3. Горбатенко Володимир Миколайович - голова Тарутинської районної організації Одеської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок;

4. Драганова   Наталя Іванівна - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників культури України;

5. Іванов Іван Іванович - голова первинної профспілкової організації комунального підприємства «Тарутинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»;

6. Лаврека Зоя Іванівна - голова Тарутинського районного комітету профспілки працівників державних установ;

7. Чербаджи  Віктор  Ілліч - голова Тарутинського районного болгарського культурно-просвітницького товариства ім.генерала П.Груєва

Головуючий засідання: Ткаченко О.В.                                                       Секретар засідання: Капанжи Т.М.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Про проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Тарутинського району на 2020 рік

Доповідач:  Кісеолар В.Г. – начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій управління агропромислового та економічного розвитку Тарутинської РДА

 

Слухали: 

 

1. Про проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Тарутинського району на 2020 рік

Доповідач: Кісеолар В.Г. - Головною метою Програми є недопущення зниження рівня життя та забезпечення соціальних потреб населення мешканців Тарутинського району Одеської області на основі стабільного функціонування економіки району.

Актуальними завданнями у 2020 році є:

       Розумне і відкрите управління: модернізація системи управління районом; запровадження електронних послуг та інноваційних моделей комунікації з громадськістю. 

       Розвиток транспортної інфраструктури: будівництво та реконструкція автомобільних шляхів. 

       Розвиток туризму: розробка концепції туристичного кластеру; створення туристичного порталу району; збільшення культурних подій в районі; збільшення кількості туристів, які відвідують район і відповідне підвищення надходжень в районний та місцеві бюджети. 

       Конкурентоспроможні агровиробництво і агропереробка:

перехід від переважно сировинного сільськогосподарського виробництва для створення готових продуктів з високою доданою вартістю (переробка); розробка концепції Спеціалізованих агро-кластерів; розширення використання інновацій в аграрному секторі.

        Залучення інвестицій та розвиток бізнесу: збільшення обсягів залучених інвестицій; розвиток малого та середнього бізнесу; збільшення експорту. 

         Територіальний розвиток, розвиток самоврядування та посилення ролі громад і громадян: формування на території району успішних об’єднаних територіальних громад; посилення участі громадян у вирішенні місцевих проблем та управлінні громадами; підвищення доходів місцевих бюджетів. 

 

Гуманітарна сфера: творення в районі ефективної системи надання медичної допомоги; підвищення якості освіти та розвиток інновацій. 

       Природокористування та безпека життєдіяльності людини: підвищення рівня безпеки в районі; охорона довкілля та збереження природного потенціалу району; підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії.

        Основною метою у податково-бюджетній діяльності Тарутинського району на 2020 рік є запровадження дієвого механізму управління бюджетним процесом як складової частини системи управління державними фінансами, сприяння фінансовій підтримці територіальних громад з метою забезпечення їх ефективного функціонування.

Очікувані результати:

виконання планових показників надходжень до зведеного місцевого бюджету Тарутинського району у сумі 242923,701 тис. грн., у т. ч. загальний фонд – 235466,796 тис. грн., спеціальний фонд – 7456,905 тис. грн.; без врахування міжбюджетних трансфертів – 72726,1 тис. грн., з них загальний фонд – 65289,2 тис. грн., спеціальний фонд – 7436,9 тис. грн.;

цільове використання бюджетних коштів, забезпечення першочергового фінансування захищених статей видатків бюджету.

        В промисловій галузі очікуються результати: приріст промислового виробництва очікується на рівні 5,0 %; обсяг реалізованої промислової продукції зросте до 125,4 млн. грн.

У 2020-2021 роках – передбачається будівництво сонячних електростанцій в смт. Бородіно, с. Весела Доліна, с. Нове Тарутине, смт. Серпневе, смт. Тарутине, с. Ганнівка та с. Слобідка.

       В агропромисловому комплексі буде забезпечено:

виробництва валової продукції рослинництва у всіх категоріях господарств (у цінах 2010 року) на 484,3 млн. грн.;

забезпечення виробництва валової продукції тваринництва у всіх категоріях господарств (у цінах 2010 року) на 82,5 млн. грн.;

забезпечення виробництва зерна в обсязі 186,2 тис. тонн, олійних культур – 55,9 тис. тонн, винограду – 18,0 тис. тонн, молока – 11,3 тис. тонн, м’яса – 2,7 тис. тонн.

       Ключові кроки на 2020 рік у дорожньо-транспортному господарстві:

       поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-16-44 КПП «Лісне» – КПП «Малоярославець Перший» на ділянці км 13+160 – км 14+000, км 15+500 – км 25+200, км 26+200 – км 34+300, км 36+300 – км 40+105;

капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-16-44 КПП «Серпневе – Серпневе – Тарутине – Арциз – Татарбунари»;

провести капітальний ремонт автомобільних доріг місцевого значення, які у першу чергу потребують ремонту: О 162319 (ділянка с. Вознесенка Друга – Нове Тарутине, протяжність 6км., С 162303 ( ділянка с. Ярове – с. Рівне – с. Лужанка, протяжність 10 км., О 162318 ( ділянка с. Іванчанка – примикання до Т-1644, протяжність 5 км.).

       Пріоритетні напрямки на 2020 рік у сфері надання адміністративних послуг:

спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання;

організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень;

внесення змін до існуючих переліків адміністративних послуг, а саме забезпечення надання соціальних, публічних та інших послуг через центри надання адміністративних послуг.

        Основне завдання місцевої політики на 2020 рік для розвитку сфери зайнятості – це сприяти працевлаштуванню та раціональній суспільно-корисній зайнятості працездатного населення і запобігання масовому безробіттю шляхом здійснення активної політики на ринку праці та подання соціальної та матеріальної підтримки громадянам, що потребують соціального захисту.

         Одним з пріоритетних напрямків розвитку Тарутинського району у 2020 році, як і в минулі роки, буде підвищення середньомісячної заробітної плати в районі до 6780 грн. та недопущення заборгованості із заробітної плати.

        У сфері соціального забезпечення основним пріоритетним напрямом буде забезпечення гарантованого рівня та якості життя, соціального захисту малозабезпечених, пільгових верств населення, учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб.

         Очікувані результати у галузі житлово-комунального господарства: ремонт та реконструкція водопровідних та каналізаційних мереж; ремонт та реконструкція водопровідних та каналізаційних насосних станцій; будівництво артезіанських свердловин для питного водопостачання; ремонт та реконструкція водонапірних башт; встановлення систем доочищення питної води.

       Пріоритетні напрямки на 2020 рік в охороні здоров’я:

реалізація вимог щодо реформування первинної медичної допомоги шляхом впровадження моделі національного медичного страхування;

підвищення доступності спеціалізованої медичної допомоги та її якості для населення району на усіх рівнях її надання, особливо в сільській місцевості;

удосконалення роботи єдиної системи екстреної медичної допомоги, укомплектування спеціалістами бригад ШМД у відповідності до встановлених нормативів, забезпечення їх матеріально-технічним оснащенням.

Пріоритетні напрямки на 2020 рік в освітній галузі:

ліквідовувати відмінність рівня освіти в сільській місцевості; охоплення освітніми послугами дітей з особливими освітніми потребами; оновлення сучасною комп’ютерною технікою класів, а також предметних кабінетів навчальних закладів району;

продовження підвозу дітей до закладу освіти та у зворотному напрямку;

планується провести наступні роботи:

- Бородінський НВК – реконструкція старої будівлі школи для розміщення дитячого садку;

- Височанський НВК – будівництво внутрішніх вбиралень;

- Євгенівський НВК – капітальний ремонт харчоблоку;

- Миколаївський НВК – капітальний ремонт дитячого садку;

- Ламбрівський НВК – будівництво внутрішніх вбиралень;

- Малоярославський Другий НВК – капітальний ремонт системи опалення в дитячому садку та реконструкція будівлі під харчоблок;

- Малоярославський Перший НВК – завершення реконструкції будівлі школи;

- Матильдивський НВК – будівництво внутрішніх вбиралень.

 

Очікувані результати у сфері культури: належне функціонування закладів культури і мистецтв районного підпорядкування, модернізація та покращення їх матеріально-технічного стану;

оновлення бібліотечних фондів районних бібліотек сучасною українською літературою та кращими зразками світової літератури;

організація мистецьких заходів до державних свят, Дня української мови та писемності, Всесвітнього дня вишиванки, проведення ХV Бессарабського ярмарку, відзначення пам’ятних дат і ювілеїв видатних українців тощо;

прийняття участі у культурно-мистецьких фестивалів, конкурсів міжнародного та всеукраїнського рівня.

        Ключові кроки на 2020 рік у галузі фізичної культури та спорту:

будівництво 4 спортивних майданчиків для міні-футбольного поля із штучним покриттям (смт. Тарутине, смт. Березине, с. Надрічне та с. Миколаївка);

проведення четвертого міжнародного турніру з вільної боротьби пам’яті видатного тренера Арабаджи П.Г.;

включення до штатного розпису сільських та селищних рад інструкторів з фізичної культури сільських та селищних рад;

залучення більшої кількості мешканців Тарутинського району до активних занять фізичною культурою та спортом.

       У сфері природокористування очікувані результати:

зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 2 %;

збільшення площі природно-заповідного фонду до 5,0 % від загальної площі району;

збільшення надходження екологічного податку на 30,0 %;

зменшення забруднення підземних водоносних горизонтів шляхом тампонажу 40,0 % артезіанських свердловин, які є потенційно покинутими, частина з них можливо підлягає ліквідаційному тампонажу;

ліквідація несанкціонованих звалищ сміття.

 

Вирішили:  1. Інформацію «Про проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Тарутинського району на 2020 рік» – інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

 

Голова громадської ради                                                  О.В.Ткаченко

Секретар громадської ради                                              Т.М.Капанж