Засідання за «круглим столом» громадської ради при Тарутинській районній державній адміністрації: «Про стан реалізації державної політики у сфері реформування зальної середньої освіти «Нова українська школа»

ПРОТОКОЛ №7

Засідання за «круглим столом» громадської ради при Тарутинській районній державній адміністрації: «Про стан реалізації державної політики у сфері реформування зальної середньої освіти «Нова українська школа»

 

14.08.2019                                  смт.Тарутине, РДА

Присутні: в.о.голови Тарутинської районної державної адміністрації Сілоч О.І., заступник голови Тарутинської райдержадміністрації Дундер В.Г., головний спеціаліст з питань взаємодії з громадськістю райдержадміністрації Капанжи Т.М., голова громадської ради при Тарутинській районній державній адміністрації Ткаченко О.В., члени громадської ради за списком.

Члени громадської ради:

1. Беженар Ніна Петрівна -  голова Тарутинської районної організації профспілки працівників охорони здоров’я України;

2. Бутузова Тетяна Степанівна - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України;

3. Горбатенко Володимир Миколайович - голова Тарутинської районної організації Одеської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок;

4. Драганова   Наталя Іванівна - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників культури України;

5. Іванов Іван Іванович - голова первинної профспілкової організації комунального підприємства «Тарутинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»;

6. Лаврека Зоя Іванівна - голова Тарутинського районного комітету профспілки працівників державних установ;

7. Чербаджи  Віктор  Ілліч - голова Тарутинського районного болгарського культурно-просвітницького товариства ім.генерала П.Груєва

Головуючий засідання: Ткаченко О.В.                                                       Секретар засідання: Капанжи Т.М.

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Про стан реалізації державної політики у сфері реформування зальної середньої освіти «Нова українська школа»

Доповідач:  Паулєско М.Г. – начальник відділу освіти райдержадміністрації

 

Слухали: 

 

1. Про стан реалізації державної політики у сфері реформування зальної середньої освіти «Нова українська школа».

 

Доповідач: Паулєско М.Г - Першого вересня 2019 року другий рік поспіль стартує Нова українська школа. Для її успішного впровадження у новому навчальному році мають бути залучені матеріальні, технічні та кадрові ресурси. У 2019-2020  навчальному році в 36 закладах освіти, які мають початкову школу, планується відкрити 33 перших класи, в яких навчатимуться 475 учнів.

З метою забезпечення належної підготовки навчально-виховних закладів району до роботи в новому  навчальному році у всіх школах Тарутинського  району проводяться відповідні заходи.

Пройшли відповідне навчання  вчителі початкової  школи, вчителі іноземних мов, заступники та директори навчальних закладів.

Ну і, звичайно, найбільшу стурбованість педагогів викликає забезпеченість новим сучасним обладнанням, адже згідно з вимогами НУШ у перших класах, які з 1 вересня навчатимуться за новим стандартом початкової школи, має бути організовано вісім навчальних осередків, серед яких осередок навчально-пізнавальної діяльності з партами або столами, змінні тематичні осередки, осередок гри, осередок художньо - творчої діяльності,куточок живої природи для проведення дослідів,осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри,стільцями, кріслами-пуфами,подушками з м’яким покриттям, дитяча класна бібліотечка та осередок вчителя.

Для створення нового освітнього середовища у закладах району за Концепцією «Нова українська школа» було виділені кошти з  освітньої субвенції та  з  місцевого бюджету. Станом на 12.08.2019 року у заклади загальної середньої освіти для перших класів частково придбано : дидактичний матеріал для навчання першокласників в умовах роботи за  Концепцією «Нова українська школа», меблі, комп’ютерне та  мультимедійне обладнання. До 25 серпня 2019 року планується закінчити облаштування кабінетів НУШ.

Влада продовжує турбуватись про створення належних умов для отримання якісної освіти дітьми Тарутинського району. 

До  1 вересня всі  заклади освіти будуть готові приймати учнів. Деякі  питання ще будуть вирішуватися впродовж навчального року, проте, це не зашкодить навчальному процесу.

Сілоч О.І – З метою своєчасної та  якісної підготовки навчальних закладів району до нового навчального року Тарутинською райдержадміністрацією здійснюються необхідні заходи щодо придбання відповідного обладнання для 1-х класів загальноосвітніх шкіл.

Кошти для придбання сучасних меблів,  дидактичного матеріалу та закупівлі музичних інструментів, комп’ютерного обладнання і мультимедійного контенту  надійшли з державного бюджету.

Для придбання дидактичного матеріалу виділено 393,069 тис.грн., з них використано 83,372 тис.грн. Решта коштів на стадії освоєння. Відділом освіти проведені тендери та заключені договори. В найближчий час надійде увесь необхідний дидактичний матеріал.

На придбання сучасних меблів Тарутинському району буде виділено 408, 94 тис.грн. Вже закуплено меблів на суму 290,561 тис.грн.

896,46 тис.грн. виділяється на закупівлю музичних інструментів, комп’ютерного обладнання і мультимедійного контенту. На даний час проведені тендерні процедури та заключені договори.

На Нову українську школу також виділяються кошти у сумі 244,7 тис.грн. з районного бюджету, з них – 70 тис.грн. направлені на ремонт приміщення для 1 класу Підгірненського НВК. 

 

Вирішили:                                                                                                                    

1. Інформацію «Про стан реалізації державної політики у сфері реформування зальної середньої освіти «Нова українська школа» – інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

 

Голова громадської ради                                                  О.В.Ткаченко

Секретар громадської ради                                              Т.М.Капанжи