Обговорення з громадськістю про монетизацію пільг і субсидій

ПРОТОКОЛ №2

Обговорення з громадськістю

при Тарутинській районній державній адміністрації

28.02.2019                                  смт.Тарутине, РДА

Присутні: в.о.голови Тарутинської районної державної адміністрації Сілоч О.І., заступник голови Тарутинської райдержадміністрації Дундер В.Г., головний спеціаліст з питань взаємодії з громадськістю райдержадміністрації Капанжи Т.М., голова громадської ради при Тарутинській районній державній адміністрації Ткаченко О.В., члени громадської ради за списком.

Члени громадської ради:

1. Бутузова Т.С. - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України;    

2. Горбатенко В.М. - голова Тарутинської районної профспілкової організації Одеської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок;    

3. Лаврека З.І. – голова Тарутинського районного комітету профспілки працівників державних установ;

4. Драганова Н.І. - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників культури України;   

5. Скрипник П.А.- голова Тарутинської районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)$

6.Чербаджи В.І. – голова Тарутинської районної громадської організації «Болгарське культурно-просвітницьке товариство ім.генерала П.Груєва»

Головуючий засідання: Ткаченко О.В.                                                       Секретар засідання: Капанжи Т.М.

 

                                        ПОРЯДОК ДЕННИЙ 

1. Монетизація пільг і субсидій

 

Доповідач:  Стоянова  Г.В. – начальник управління соціального захисту населення Тарутинській районній державній адміністрації

 1.Слухали: Монетизація пільг і субсидій

Доповідач:  Стоянова  Г.В. – начальник управління соціального захисту населення Тарутинській районній державній адміністрації

Процес монетизації субсидій в Україні був затверджений Урядом наприкінці 2018 року. За цей час прийняті дві Постанови КМУ від 27.12.2018 року за № 1176 та від 06.02.2018 року № 62, які передбачають дві паралельно діючі моделі монетизації: готівкова та безготівкова.

Перша модель монетизації (безготівкова) діє з 1 січня 2019 року, участь у якої беруть ті сім’ї, які звернулися за субсидією до управління соціального захисту населення з початку року. 

Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. 

Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають по закінченні сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Для користувачів створять «персональні кабінети», де можна буде побачити скільки нараховано державної допомоги, суму сплачених комунальних послуг коштом субсидії та залишок коштів. 

В березні цього року стартує друга модель монетизації – готівкова. Тобто, гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії.

В готівковій формі субсидії будуть отримувати ті громадяни, яким  субсидія призначена на поточний опалювальний період, починаючи з жовтня-грудня 2018 року.

Отже, всі хто звернувся за субсидією до управління соціального захисту населення до 31.12.2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюватиметься:

1) особам, які одержують пенсії, – шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», де особа одержує пенсію. Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюватиметься одночасно з виплатою пенсій;

2) особам, які не одержують пенсії, – шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Для отримання грошового переказу необхідно після 11 березня звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

 

Вирішили по першому питанню:                                                                                                                    

1. Інформацію про монетизація пільг і субсидій - взяти до відома та довести до відома громадськості району.

 

Голова громадської ради                                                  О.В.Ткаченко

Секретар громадської ради                                              Т.М.Капанжи