12.08.2019

Протокол №3 засідання громадської ради при Тарутинській райдержадміністрації

ПРОТОКОЛ № 3

засідання громадської ради

при Тарутинській райдержадміністрації

 09 серпня 2019 року                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 Присутні - в.о. голови Тарутинської районної державної адміністрації – Сілоч О. І., заступник голови Тарутинської районної державної адміністрації – Дундер В.Г., керівник апарату Тарутинської районної державної адміністрації - Бардай О.Г., головний спеціаліст з питань взаємодії з громадськістю Тарутинської районної державної адміністрації – Капанжи Т.М., члени громадської ради за списком.

Члени громадської ради:

1. Беженар Ніна Петрівна - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників охорони здоров'я України;

2.Бутузова Тетяна Степанівна - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України; заступник голови громадської ради при Тарутинській райдержадміністрації;

3.Горбатенко Володимир Миколайович – голова Тарутинської районної організації Одеської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок;

4. Драганова Наталя Іванівна – голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників культури України;

5. Іванов Іван Іванович - голова первинної профспілкової організації комунального підприємства «Тарутинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»;

6. Скрипник   Петро Анатолійович - голова Тарутинської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Про пасажирські перевезення  у Тарутинському районі

Доповідач:  Чапир С.В. – заступник начальника управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації

2. Про забезпечення закладів дошкільної освіти району педагогічними працівниками та їх фінансову підтримку

Доповідач: Сабанчук Т.М. – методист методичного кабінету відділу освіти Тарутинської РДА

3. Про стан готовності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

Доповідач: Узун В.Д. – завідувач сектору містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства

Слухали: 

1. Про пасажирські перевезення  у Тарутинському районі

Доповідач:  Чапир С.В. – заступник начальника управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації:          

Тарутинська районна державна адміністрація здійснює організацію пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межами району у відповідності Закону України «Про автомобільний транспорт» із змінами та доповненнями.            Для організації пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межами району у відповідності до  Порядку  проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування (далі – Порядок), якій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1081.    Розпорядженням голови Тарутинської РДА від 21.03.2013 затверджено склад конкурсного комітету з організації та проведення конкурсів щодо визначення перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межами району, затверджено Положення про конкурсний комітет та затверджені умови проведення конкурсу з перевезення пасажирів. Крім того, розпорядженням голови Тарутинської РДА від 03.09.2013 року утворено комітет з визначенням підприємства, що здійснює функції робочого органу у відповідності до п. 16 Порядку, затверджені умови проведення конкурсу робочим органом.

Для визначення підприємства, який здійснюватиме функції робочого органу в газету «Знамя труда» надано оголошення про проведення конкурсу, з визначення підприємства, що здійснюватиме функції робочого органу з підготовки матеріалів для проведення конкурсу з визначення перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межами району. У зв’язку з відсутністю підприємства, яке бажало виконати функції робочого органу, функцію робочого органу для проведення конкурсу  на 3-х маршрутах (Тарутине – Березине, Тарутине – Ламбрівка та Тарутине – Малоярославець Перший) покладено на відділ економічного розвитку і торгівлі Тарутинської РДА. Для проведення конкурсу у засобах масової інформації за 30 днів до проведення конкурсу було розміщено оголошення про проведення конкурсу на вищезазначені маршрути та умови проведення конкурсу.                                                                                              

Для участі у конкурсі подалі документи два учасника ТОВ «АЛЕКХ – М» (на маршруті Тарутине – Ламбрівка) та ФОП Марашлець М.І. (Тарутине – Березине та Тарутине – Малоярославець Перший), які визначені переможцями та укладено Договір про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування га вищезазначених маршрутах.                                                                                                    У жовтні 2014 року Тарутинська районна державна адміністрація проводила конкурс з визначення перевізника на приміських автобусних маршрутах загального користування (Тарутине – Лісне, Височанське, Червоне, Лужанка, Петрівськ –Перший, Миколаївка, Малоярославець – Другій, Петрівка, Єлізаветівка, Вільне, Бородіно, Ново – Українка та Оліксандрівка). По результатам засідання комітету з визначення  підприємства (організації), що здійснює функції робочого органу для проведені конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування визначено переможцем ТОВ «Науково виробничий центр «Економінформ».  У конкурсі для здійснення перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування прийняли участь ФОП Марашлець Марія Іванівна (на маршрутах Тарутине – Лісне, Височанське, Червоне, Лужанка, Олександрівка) та ТОВ «АЛЕКХ-М» ( на маршрутах Тарутине - Петрівськ –Перший, Миколаївка, Малоярославець – Другій, Петрівка, Єлізаветівка, Вільне, Бородіно, Ново – Українка), які конкурсною комісією визначені переможцями та укладено Договір про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування на вищезазначених маршрутах.    

 Слід зазначити, що Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 р. № 240 «Про внесення змін у додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 р. № 1548» скасовано державне регулювання вартості послуг з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.                                                                                                             

На теперішній час тарифи на перевезення пасажирів у відповідних режимах руху розраховуються відповідно до Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Мінтрансзв»язку України від 17.11 2009 року № 1175 та встановлюється відповідно до норм чинного законодавства, а саме: перевізник розробляє та затверджує вартість проїзду на автобусному маршруті який є предметом договору та надає її Організатору.

Сілоч О.І – райдержадміністрацією здійснюються усі заходи щодо організації перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що входять в межі району. Це питання перебуває на постійному контролі райдержадміністрації. На наступну неділю запланована робоча зустріч з керівником ТОВ «АЛЕКС-М» Марашлець Д.Г. з питань організації перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах та укладання нових договорів на приміські автобусні маршрути (у зв’язку з закінченням строку дії попередніх договорів).

Вирішили:                                                                                                                 

1.По першому питанню: Про пасажирські перевезення  у Тарутинському районі – інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

 Слухали: 

2.  Про забезпечення закладів дошкільної освіти району педагогічними працівниками та їх фінансову підтримку

Доповідач: Сабанчук Т.М. – методист методичного кабінету відділу освіти Тарутинської РДА:   Всього на території   району функціонує 35 дошкільних навчальних закладів, які відносяться до навчально-виховних комплексів. У закладах району діють  66 груп. Дошкільною освітою охоплено 1311 вихованців. Заклади дошкільної освіти укомплектовані педагогічними кадрами ,  технічним та обслуговуючим персоналом відповідно до затвердженого у встановленому порядку штатного розпису . Освітній процес в дошкільних закладах району забезпечують 391  працівник :  10 медпрацівників , 241 особа обслуговуючого персоналу та 140 педагогів. За посадами педагогічні працівники  розподіляються:

  • завідуючих ЗДО -  10 ;
  • методистів – 1;
  • вихователів – 114;
  • музичних керівників – 14;
  • вчителів-логопедів – 1.

Освітній та кваліфікаційний рівні педагогів району щороку підвищуються. 48 ( 34%) педагогів закладів дошкільної освіти мають вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста та магістра, 88 (63%)- середню-спеціальну освіту та 4 (3%)мають іншу освіту. Навчаються у вищих навчальних закладах 6 педагогів.

У дошкільних закладах освіти  створено оптимальні умови для

постійного професійного росту педагогів з урахуванням індивідуальних можливостей кожного. Згідно з графіком проходження курсів у поточному навчальному році 16 педагогів пройшли курсову перепідготовку. За  результатами атестації кваліфікаційні категорії присвоєно педагогам :

  • спеціаліст вищої категорії – 3;
  • спеціаліст І категорії – 9;
  • спеціаліст ІІ категорії – 9;
  • спеціалістів – 27;
  • відповідають займаній посаді з присвоєнням тарифних розрядів – 92 .

У 2018-2019  атестаційному періоді  також було атестовано на відповідність  займаній посаді 1 педпрацівника -  заступника директора з дошкільної роботи ЗДО .

На сьогоднішній день актуальним  залишається питання забезпечення  медичними працівниками закладів дошкільної освіти. Неукомплектований штат медичним працівником у 7 дошкільних закладах (Веселодолинський,Ламбрівський,Перемогівський, Лісненський,Ганнівський (ІІст.), Євгенівський,Красненський НВК).

 Станом на 06 .08.2019  р. у закладах району є  вакансії   (  Надрічненський НВК – 1 вихователь, музкерівник; Матильдівський НВК – музкерівник, Тарутинський НВК – 2 вихователя).

Дуже болячим на сьогодні  є питання щодо фінансової підтримки педпрацівників ЗДО. Вони отримують заробітну плату на рівні мінімальної -4172 грн. Але розглядається питання щодо підвищення рівня оплати педпрацівникам ЗДО, також збільшення відпустки з 42 до 56 календарних днів, яке вступає в силу з 01.01.2020 року.

За престижність праці працівники отримують 10 %.

Сілоч О.І. – На серпневській педагогічній конференції буду порушувати питання перед директорами навчальних закладів району щодо використання доходів від шкільної землі не тільки на покращення матеріально-технічної бази шкіл, а й дошкільних навчальних закладів.

Беженар Н.П. – У вихователів дитячих садків дуже маленька заробітна плата, разом з тим їх робота дуже відповідальна та несе великі психологічні навантаження. Така праця вихователів потребує збільшення винагороди.

Сілоч О.І. – за підсумками року райдержадміністрація вишукає можливість збільшити щорічну винагороду педагогічним працівникам дошкільних закладів.

Вирішили: По другому питанню: Про забезпечення закладів дошкільної освіти району педагогічними працівниками та їх фінансову підтримку – інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

Слухали:

3. Про стан готовності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

Доповідач: Узун В.Д. – завідувач сектору містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства: Тарутинською райдержадміністрацією та районною радою постійно проводиться необхідна робота щодо сталої роботи у осінньо-зимовий період 2019-2020 років на об’єктах соціально-культурного призначення та житлово-комунального господарства району, у першу чергу у закладах освіти, культури та охорони здоров’я району.          

На виконання розпорядження Одеської облдержадміністрації № 584/А-2019 від 15.05.2019 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально – культурної сфери області  до роботи в осінньо-зимовий період 2019–2020 років» виконуючим обов’язки голови Тарутинської  райдержадміністрації видано розпорядження від 24.05.2019 № 128/А-2019 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально-культурної сфери району  до роботи в осінньо-зимовий період 2019–2020 років». За цім  розпорядженням утворений оперативний штаб з підготовки об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період, затверджений план організаційно-технічних заходів  з підготовки об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально – культурної сфери району  до роботи в осінньо-зимовий період 2019 – 2020 років.                                        

Двічі на місяць керівники підприємств району, згідно з вищевказаним розпорядженням, надають до сектору містобудування, архітектури та ЖКГ райдержадміністрації  інформацію щодо підготовки об’єктів до роботи у осінньо-зимовий період 2019-2020 років.                                                            

Так за інформацією КП «Тарутинський РЦПМСД», який забезпечує діяльність  в осінньо-зимовий період  семі сільських амбулаторій,  19-ти фельдшерсько-акушерських пунктів та 12-ти фельдшерських пунктів передбачено провести капітальні ремонти у восьмі медичних закладах на загальну суму 3812 тис.грн. Це Бородінська та Серпнівська медичні амбулаторії та ФАПи у селах Підгірне, Малоярославець Другий, Лісне, Червоне та Надрічне.                                                                                                           

Станом на сьогодня стовідсотково виконані ремонтні роботи будівель ФАПів (дахи, приміщення) сіл Надрічне та Вільне на суму 800 тис.грн. та на 50% проведено капітальний ремонт Серпневської медичної амбулаторії на суму 500 тис.грн. Розпочати роботи по придбанню та завозу твердого палива. На даний час завезено 31,5 тонн (Бородіно – 15т, Петрівка-ІІ – 5т, Серпневе – 9т та Ярове – 2,5 т). Для сталої роботи у осінньо-зимовий період 2019-2020 років закладів освіти району (школи, дитячі садки, тощо) виконуються наступні роботи:

- проведена заміна елементів даху та покриття дитячого садку смт. Серпневе площею у 200 м2 на суму 320 тис.грн. за рахунок коштів селищної ради;

-проводиться заміна застарілих деревинних вікон на сучасні металопластикові загальноосвітньої школи смт. Бородіно на суму 486,1 тис.грн. з обласного бюджету. Виконання робіт завершуються.

-за рахунок коштів районного бюджету проведена заміна опалювального котла в Красненській загальноосвітній  школі на суму 20 тис.грн.

- на 70% виконані роботи по капітальному ремонту харчоблока в школі с. Лісне на що з обласного бюджету виділено 1000,0 тис.грн.

-завершуються роботи по обладнанню та ремонту внутрішніх туалетів у будівлях шкіл сіл Миколаївка – за рахунок коштів місцевого бюджету (районний – 326 тис.грн. та 24 тис.грн. - сільська рада), с. Петрівка Друга – 300 тис.грн. – районний бюджет, с. Вознесенка Друга – 70 тис.грн. – бюджет сільської ради);

-проводяться роботи по капітальному ремонту дахів школи та дитячого садка села Новотарутине на площі 400м2 на що виділено 600 тис.грн.(  субвенція з державного бюджету – 400 тис.грн. та 200 тис.грн. з бюджету сільської ради). Роботи виконані на 100%.                                                                                              

-завершено роботи по капітальному ремонту даху Ганнівського НВК «ЗОШ І-го ступеня - дошкільний навчальний заклад» 300 тис.грн. Кошти обласного бюджету. По всім приміщенням загальноосвітніх шкіл району завершені поточні ремонти.

На даний час цей перелік об’єктів освіти по яким проводяться ремонтні роботи є вичерпним, але роботи у цьому напрямку тривають.                            

Для опалення шкіл району планується придбати 1000 тон вугілля марки АКО на суму 6 млн. грн. На даний час тендерні процедури завершено. Тендер виграла фірма «Топенерготрейд» На залишок коштів об’явлено новий тендер. 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тарутинської РДА  про проведену роботу та стану підготовки закладу до сталої роботи у осінньо-зимовий період 2019-2020р. проводяться  наступні заходи: - розроблено і затверджено  план заходів щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019–2020 років, з урахуванням недоліків, що мали місце у минулому осінньо-зимовому періоді, з метою забезпечення безперебійного функціонування  установи в складних погодних умовах та умовах надзвичайних ситуації:                                     

- встановлено електричну плиту та бензиновий генератор у стаціонарному відділенні;                                                                                                                                                                                                                              - проведено поточний ремонт даху житлового корпусу та інші необхідні поточні роботи для обслуговування будівель закладу;                                                                                                                                                            - додатково встановлено 9 радіаторних батарей в житловому корпусі, відремонтовано опалювальна, освітлювальна та каналізаційна системи;                                                                                                                              - поновлено інвентар для боротьби зі сніговими заметами;                                                                                                                                                                                                                                                                            - проведено інвентаризацію м’якого інвентарю, одягу і взуття зимового асортименту, інших засобів  щодо створіння необхідного запасу для забезпечення підопічних стаціонарного відділення;                                            -утворено запас твердого  палива (дрова) на наступний опалювальний сезон;                                                                                                                                                                                                                                            - проводяться          необхідні  поточні    ремонтні    роботи    та   роботи  з   обслуговування                будівель (поточний ремонт даху житлового корпусу);                                                                                                            - активізовано роботу щодо  утворення на базі тер центру  банку одягу, взуття, білизни зимового асортименту, резерву медичних препаратів та матеріалів, необхідних для надання першої медичної допомоги, та інших засобів для надання екстреної допомоги нужденним особам;.                                                                                                                                                                                                                                                                      - поновлено пункти прийому від населення гуманітарної допомоги (теплих речей, взуття, продуктів харчування, медикаментів тощо) для поповнення банків одягу, взуття.

Відповідно інформації, наданої центром соціально - психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тарутинської райдержадміністрації (далі Центр) щодо підготовки закладу до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 р.р. система централізованого водопостачання та водовідведення знаходиться у належному стані. Проведено капітальний ремонт димових та вентиляційних каналів. На даний час необхідно провести капітальний ремонт даху згідно розробленого кошторису у сумі 300,0 тис.грн. та часткову заміну труб опалювальної системи.

Відділ культури, молоді та спорту райдержадміністрації забезпечує функціонування 2 районних бібліотек та 33 сільських бібліотек-філій, 37  клубних  закладів – 1 районний, 3 селищних та 33 сільських, дитячої музичної школи.                                                                                                           

У період підготовки закладів культури, молоді та спорту до сталої роботи у осінньо-зимовий період 2019-2020 років передбачено виконати наступні ремонтно-будівельні роботи на:                                                                                      

- провести роботи по заміні опалювальних котлів у центральній районній бібліотеці та районному будинку культури на суму 55 тис.грн.;                                                    

- здійснити повірку газових приборів у кількості 15 штук.                                

На даний час проводяться поточні ремонти бібліотек, приміщень котелень та опалювальних печей.

Проведення невідкладних ремонтних робіт, придбання необхідних матеріалів, вимірювальних приладів, обладнання, тощо в комунальному підприємстві «Тарутинська ЦРЛ» у період підготовки медичного закладу до нормальної роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років виконується відповідно розробленого плану організаційно-технічних заходів, розрахований на загальну суму у 569 тис.грн.

На даний  час заходи виконані на суму у 100,3 тис.грн. тобто на 17,6%. У зв’язку з обмеженістю коштів у районному бюджеті можна не встигнути стовідсотково виконати план заходів, а саме з цього пропоную переглянути існуючий план заходів, залишив тільки край необхідні для нормальної роботи медичного закладу у осінньо-зимовий період 2019-2020 р.

У Тарутинському районі зареєстровані та виконують свою господарську діяльність 15 комунальних підприємств. На всіх підприємствах у наявності дозвільні документи на здійснення господарської діяльності з надання житлово-комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. В основному на всіх підприємствах для сталої роботи у осінньо-зимовий період 2019/20 р.р. вирішені питання наявності обмінного фонду насосного обладнання (глибинні насоси відсутні на КП сіл Євгенівка, Височанське та Вознесенка Друга)  та необхідний запас засобів для обеззаражування питної води на випадок надзвичайних ситуацій. Сподіваюся на те, що до завершення підготовки об’єктів до зими ці глибинні насоси будуть придбані відповідними головами сільських рад.

Драганова Н.І. – на сьогодні заклади культури району не забезпечені вугіллям та дровами на осінньо-зимовий період. Питання до в.о.голови РДА Сілоч О.І. «Як вирішується це питання?»

Сілоч О.І – Дійсно, станом на сьогодні не в повному обсязі забезпечені коштами на придбання енергоносіїв заклади культури та частково дошкільні заклади. Райдержадміністрацією вживаються усі необхідні заходи щодо вирішення цього питання. У третьому кварталі 2019 року вище перелічені заклади будуть забезпечені коштами на придбання енергоносіїв.

Вирішили:

По третьому питанню:Про стан готовності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років - інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

 

 

Заступник голови громадської ради                                Т.С.Бутузова

Секретар громадської ради                                              Т.М.Капанжи