23.07.2020

Протокол №2 від 21.07.2020р.засідання громадської ради при Тарутинській райдержадміністрації

ПРОТОКОЛ №2

засідання громадської ради

при Тарутинській районній державній адміністрації

21.07.2020                                  смт.Тарутине, РДА

Присутні: перший заступник голови Тарутинської районної державної адміністрації Г.Магдієв, головний спеціаліст з питань організаційної та інформаційної діяльності райдержадміністрації Т.Капанжи, голова громадської ради при Тарутинській районній державній адміністрації О.Ткаченко, члени громадської ради за списком.

Члени громадської ради:

1. Беженар Н.П. – голова Тарутинської районної організації профспілки працівників охорони здоров’я України;

2.Бутузова Т.С. - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України;    

3. Горбатенко В.М. - голова Тарутинської районної профспілкової організації Одеської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок;    

4. Драганова Н.І. - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників культури України;   

5. Іванов І.І. – голова первинної профспілкової організації комунального підприємства «Тарутинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»;

6. Скрипник П.А.- голова Тарутинської районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Головуючий засідання: Ткаченко О.

Секретар засідання: Капанжи Т.

 

                                        ПОРЯДОК ДЕННИЙ

        1. Надання вторинної медичної допомоги  населенню району.

 

Доповідач:  Савицький Ю.В .– головний лікар КП «Тарутинська центральна районна лікарня»  

 

    2. Про зміни у виборчому законодавстві.

Доповідач: Глод В.І. -  начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Тарутинської райдержадміністрації.

 

       1.Слухали: Надання вторинної медичної допомоги  населенню району.

Доповідач:  Савицький Ю.В .– головний лікар КП «Тарутинська центральна районна лікарня»  

 

        Вторинну медичну допомогу населенню Тарутинського району надає комунальне підприємство «Тарутинська центральна районна лікарня».     Тарутинська ЦРЛ заключила договір з Національною службою здоров’я України на надання медичних послуг населенню району:

1) «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій»;

2) «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах»;

3) «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна 9високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;

4) «Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ».

В Тарутинський ЦРЛ працюють стаціонарні відділення: хірургічне, терапевтичне, інфекційне, педіатричне, для вагітних і породіль, патології вагітних, гінекологічне. Потужність стаціонарних відділень складає 170 ліжок. Забезпеченість ліжками населення району складає 41,9 на 10 тисяч населення. За питомою вагою ліжка терапевтичного профілю склали 32,4%, інфекційного – 14,7%, хірургічного – 23,5%, акушерського – 5,9%, гінекологічного – 5,9%, педіатричного – 17,6%.

В лікарні не працює пологове відділення, не має коштів на його утримання. В районі низький показник народжуваності дітей, тому НСЗУ не підписала договір з ЦРЛ щодо надання медичних послуг «Медична допомога при пологах». Крім того, на даний час в районі немає лікаря неонатолога.

У І півріччі 2020р. у акушерському відділенні Тарутинської ЦРБ народилось 89 немовлят, із них одна двійня.

За І півріччя 2020р. отримали лікування у відділеннях Тарутинської ЦРЛ 1758 чол. У аналогічному періоді 2019р. – 2301чол. Показник госпіталізації хворих знизився у зв’язку з пандемією в країні.

За І півріччя 2020р. в стаціонарах хірургічного профілю було проведено 346 оперативних втручань проти 316 за І півріччя 2019р.

Структура поширеності захворювань населення району така: переважають хвороби системи кровообігу, на ІІ місці – хвороби органів дихання і ІІІ місце займають хвороби органів травлення.  Структура поширеності захворювань майже не відрізняється від показників по області.

В структурі первинної захворюваності на І місці хвороби органів дихання, на другому – хвороби системи кровообігу і на третьому – травми та отруєння.

Амбулаторно-поліклінічне відділення за 6 місяців роботи прийняло 39233 пацієнта (322 пацієнта в день), це 134 %. За аналогічний період 2019р. – 49055 пацієнтів (405 чол. в день).                                                                

Тарутинська ЦРЛ надає платні послуги населенню району. Насамперед, це стосується тих громадян, хто не уклав договір з сімейним лікарем. За обстеження, за аналізи, за перебування у стаціонарі такі громадяни будуть оплачувати. Рішенням сесії Тарутинської районної ради від 17.07.20р. №794-VII погоджені тарифи на платні послуги із зубопротезування та послуги лабораторії, стоматологічні послуги, послуги з оздоровчого масажу та фізіотерапевтичних процедур та інші послуги, що надаватиме Комунальне підприємство «Тарутинська центральна районна лікарня» Тарутинської районної ради Одеської області у 2020 році.

З 12 березня Тарутинська ЦРЛ працює в умовах карантину. Планова госпіталізація хворих не проводиться. За рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 20.07.20р. поліклінічне відділення працює у звичайному режимі.                                                 Щодо ситуації з захворюванням на COVID-19 у Тарутинському районі: станом на 21.07.2020р. в районі зафіксовано 12  підтверджених випадків COVID-19, з них: 9 пацієнтів одужали та з знаходяться в активній фазі – 2-є перебувають на амбулаторному лікуванні та 1 пацієнт знаходиться на лікуванні в одній із одеських лікарень. На даний час 3 чол. з підозрою на COVID-19 перебувають у інфекційному відділенні Тарутинської ЦРЛ.

Горбатенко В. Якщо не має пологового відділення в Тарутине, де будуть народжувати наші жінки? Враховуючи поганий стан доріг в районі, чи довезуть породіллю до найближчого полового будинку?

Савицький Ю. Жінки нашого району, які мають народжувати, направляються до пологового будинку Арцизької лікарні. Були вже такі випадки, коли породіллю не встигали довести до Арцизької лікарні та прийняли пологи в акушерсько-гінекологічному відділенні нашої лікарні, а потім мати з дитиною відправили до Арцизького пологового будинку. В нашій лікарні за медичними показниками проводять операції з кесонового розтину.

Скрипник П. Чи передбачені пільги учасникам бойових дій та ветеранам?

Савицький Ю. Медичною реформою ніякі пільги не передбачені. Мешканці району обслуговуються за договором підписаним з сімейним лікарем.

 Вирішили по першому питанню:                                                                                                                    

1. Надання вторинної медичної допомоги  населенню району - інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

 

2. Слухали: Про зміни у виборчому законодавстві.

Доповідач: Глод В.І. -  начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Тарутинської райдержадміністрації.

 

18 травня 2020 року відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого ЦВК своєю постановою затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до

частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

Постанова набрала чинності з 1 липня 2020 року.

 Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України щодо зміни виборчої адреси.

  Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси виборця незалежно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації.

Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як у паперовій так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.

Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Відтак, після ухвалення цього Порядку розширюються можливості для реалізації виборчих прав громадян. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. Також для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають.

  З 1 липня 2020 року виборці мають можливість надіслати до органу ведення Державного реєстру виборців з використанням мережі "Інтернет" такі звернення:

- заяву щодо свого включення до Державного реєстру виборців (далі - Реєстр) - до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України (для виборців, які проживають на території України) ;
- заяву про внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі - до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси (для виборців, які проживають на території України);
- заяву щодо зміни своєї виборчої адреси - до органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою;
- заяву про внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно - до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси;
- заяву щодо виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи - до органу ведення Реєстру за виборчою адресою такої особи.  
- запит щодо змісту своїх персональних даних - до будь-якого органу ведення Реєстру;
- запит щодо прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою - до будь-якого органу ведення Реєстру.

      Виборець для визначення йому органом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів відповідного виборчого процесу або процесу референдуму – до органу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця.

       Виборець, якому за його мотивованою заявою органом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.

       Звернення в електронній формі можуть бути надіслані виборцем із використанням мережі "Інтернет" за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис).

      Звернення в електронній формі створюються шляхом заповнення виборцем форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

     Копія (копії) документа (документів) додається (додаються) до заяви в електронній формі у вигляді файлу (файлів) у форматі JPEG (*.jpg) або PDF (*.pdf), загальний розмір якого (яких) не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

      Звернення, надіслані з використанням мережі "Інтернет", повинні містити адресу електронної пошти заявника.

Вирішили:                                                                                                                     

1.По другому питанню: Про зміни у виборчому законодавстві - інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

Після розглянутих питань Скрипник П.- голова Тарутинської районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)  повідомив членів громадської ради  про звернення до керівництва РДА щодо розгляду питання про виплати  учасникам бойових дій в Республіці Афганістан та воїнам-інтернаціоналістам, мешканція Тарутинського району, згідно Меморандуму, підписаному між Тарутинською районною державною адміністрацією та районною організацією Спілки ветеранів Афганістану УСВА від  18 березня 2019 року. Меморандумом передбачені наступні виплати: щомісячна допомога інвалідам війни Тарутинського району 1,2,3 групи інвалідності 600 грн. у місяць;                                                щомісячна допомога  сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців, які бралиучасть у бойових діях в Республіці Афганістан та на території інших держав з  розрахунку 500 грн. у місяць на сім’ю;  щорічна адресна допомога на оздоровлення 10 учасникам бойових дій по 3 000 грн. на кожного.

Перший заступник голови РДА Г.Магдієв запевнив членів громадської ради, що кошти пільговикам будуть виплачені при першій можливості.

 

 

Голова громадської ради                                                       О.В.Ткаченко