Чи вносити до трудової книжки працівника запис про увільнення від роботи у зв’язку з призовом

Працівника призвали на строкову військову службу: Чи вносити до трудової книжки працівника запис про увільнення від роботи у зв’язку з призовом, – звіряємося із законодавством

 

          Ні, вносити такий запис до трудової книжки не потрібно. І ось чому.

          Порядок ведення трудових книжок визначає Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58 (із змінами), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 р. за № 110 (далі - Інструкція № 58).

          Інструкція № 58 передбачає внесення до трудових книжок працівників записів про звільнення (п.п. д розд. 2 Інструкції №58). Очевидно що мається на увазі розірвання трудового договору або його припинення.

          Інструкцією № 58 внесення запису про увільнення (допуск до роботи) до трудової книжки працівника не передбачено.

          Відповідно до частини першої ст.48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

          У випадку увільнення працівника від роботи на час проходження військової служби трудові відносини не переривають. Це підтверджує обов’язок роботодавця зберігати за працівником, який виконує військовий обов’язок в особливий період, місце роботи, посаду, середній заробіток (ст. 119 Кодексу законів про працю України).

          Тож вносити до трудової книжки працівника запис про увільнення його від роботи на час військової служби не потрібно.

 

Ст. інспектор ГУ Держпраці в Одеській області                                     І.Сорокін

 

04840-62552

0973741562