ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ ЯКІ ВІДПОВІДАЮТЬ ЗА ПОЖЕЖНУ БЕЗПЕКУ В ГОСПОДАРСТВАХ.

Під час жнивної компанії 2018 року у Одеській області виникло більше 50 пожеж у місцях збирання, переробки та зберігання зернових і грубих кормів. Факти виникнення пожеж даної галузі мають місце і у Тарутинському районі. Для запобігання виникнення пожеж з даного напрямку Тарутинський РС ГУ ДСНС України в Одеській області неодноразово пропонував і пропонує виконати наступні заходи:

- збиральні агрегати, які вийшли в поле і не відповідають вимогам правил пожежної безпеки, слід негайно вилучати з роботи  до усунення несправностей.

- ремонт і стоянка збиральних машин  та агрегатів за необхідністю  допускаються  не ближче  30 м. від хлібних масивів  і тільки вдень. Системи живлення, запалювання та змащення двигунів повині бути ретельно відрегульовані.                     

- в період збирання врожаю у безпосередній близькості від жнивного поля площею понад 25 га, на якому проводяться  роботи, необхідно мати  трактор з плугом.

           -    зернозбиральну техніку оснастити первинними засобами пожежогасіння.

-   хлібні масиви розбити на ділянки не більше 50 га. між ділянками зробити прокоси не менше 8 метрів, посередині прокосів виконати проорану смугу не менше 4 метрів завширшки.

-   хлібні поля у місцях прилягання їх до лісових масивів, степових смуг, автомобільних шляхів обкосити та оборати смугою не менше 4 метрів завширшки.

- за використання групового методу збирання врожаю до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами або іншу техніку  пристосовану для гасіння пожеж.  

-  заборонити спалювання стерні та пожнивних залишків

-  майданчикики зернотоків повиненні бути  очищений від рослинного покрову.

-  скирти  (стоги), штабелі дозволяється розташовувати по парно, при цьому  розвири між скиртами (стогами), штабелями з однієї пари мають бути не менше  6 м, а між сусідніми парами - не менше 30 м. Протипожежні розвири між двома парами повині бути проорані смугою не менше 4 м завширшки на відстані  5 м  від основи скирти ( стогу), штабеля.

- розриви між копицями сіна, що має підвищену вологість, повині становити  не менше 20 м. У копицях  сіна з підвищеною вологістю, схильного  до самозагорання, необхідно впроводж 60 днів після скиртування здійснювати температурний контроль за допомогою  ртутних  термометрів, які вставляють у металеві труби і розміщують  у копиці на різних глибинах.

- площа основи однією скирти (стогу) неповинна перевищувати 300 м. кв., а штабеля  пресованого сіна чи соломи – 500 м. кв .

- протипожежні розриви між скиртами (стогами), штабелями мають бути не менше 20 м.

- відстань від скирт  (стогів ), штабелів  грубих кормів повина бути не менше 15м до ліній електропередач, 20м - до доріг, 50м- до будівель та споруд .

 

 Начальник Тарутинського ГС  ГУ ДСНС Г.С. Жеріт