03.04.2019

Інформаційний захід "Як захистити права споживачів".

01.04.2018р . спеціалістами відділу "Тарутинське бюро правової допомоги" Арцизького МЦ з надання БВПД спільно зі спеціалістами Тарутинського районного сектору пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції  було проведено інформаційний захід на тему: "Як захистити права споживачів".

Згідно статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» (далі – Закон), у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків придбаної продукції, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:

  1. пропорційного зменшення ціни;
  2. безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
  3. відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

  1. розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
  2. вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

Наприкінці заходу було роздано інформаційні буклети та надано відповідь на питання, які цікавили присутніх.

Нагадуємо, що для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до Тарутинського бюро правової допомоги за адресою: смт Тарутине, вул. Центральна 124. Контактний телефон 04847 4 04 47.

Головний спеціаліст відділу "Тарутинське бюро правової допомоги" Арцизького МЦ з надання БВПД  Залізко М.