10.09.2020

Зустріч першого заступника голови ОДА В. Овечкіна з мешканцями смт. Тарутине

         Під головуванням першого заступника голови Одеської облдержадміністрації В’ячеслава Овечкіна була проведена зустріч з мешканцями смт. Тарутине.

         Запрошені: керівництво Одеської обласної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації, керівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Тарутинського району, керівники правоохоронних органів Одеської області, представники сільськогосподарських підприємств, освітяни, мешканці смт. Тарутине. 

         У ході зустрічі мешканцями населених пунктів, керівниками сільськогосподарських підприємств, закладів загальної середньої освіти, органів місцевого самоврядування були порушені актуальні проблемні питання, які потребують вирішення.  

         Щодо реалізації інфраструктурних проектів: 

         - ремонт автомобільних доріг державного значення Т-1644 КПП «Лісне» – КПП «Малоярославець Перший»;

         - ремонт автомобільної дороги державного значення Т-16-27 Татарбунари – Арциз – Тарутине - КПП «Серпневе»;

         - проведення  капітального ремонту автомобільних  доріг загального користування, які забезпечуватимуть автомобільний зв’язок населених пунктів з майбутніми громадами та районним центром м.Болград;

         - виділення коштів з обласного бюджету на соціально-економічний розвиток Тарутинського району за виконані роботи, які непрофінансовані на суму 2 млн.грн.

        Щодо підвищення якості  надання послуг у сфері освіти і культури:

        - виділення коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету (незабезпеченість по районному бюджету видатків на утримання закладів загальної середньої освіти, видатки на утримання яких передані з державного бюджету та здійснюються за рахунок відповідної субвенції, станом на 01.09.2020 року складає 4637,1 тис.грн. на енергоносії та 4974,0 тис.грн. на виплату заробітної плати).

        - капітальний ремонт дитячого садка в смт. Березине Тарутинського району Одеської області, вул. Виноградна, 51 (видатки на проведення робіт передбачені по управлінню капітального будівництва ОДА, але роботи не розпочаті);

        - завершення будівництва школи на 470 учнів в с.Надрічне Тарутинського району Одеської області (кошти виділені на коригування проектно-кошторисної документації по об’єкту);

        - реконструкція стадіону та будівлі спортивного комплексу в смт. Тарутине Тарутинського району Одеської області.

        - необхідність виділення додаткових приміщень для розміщення інклюзивно-ресурсного центру з метою надання методичної, практичної підтримки педагогам, батькам, дітям з особливими освітніми потребами;

         Щодо підвищення якості  надання послуг у сфері охорони здоров’я:

          - виділення коштів з обласного бюджету у сумі 800 тис.грн., для проведеного у 2019 році капітального ремонту приміщення приймально-діагностичного відділення невідкладної медичної допомоги КП «Тарутинська ЦРЛ».

           Щодо розвитку агропромислового комплексу та охорони навколишнього природного середовища:

         - вирішення у найкоротші строки на державному рівні питання отримання компенсації фінансових втрат сільськогосподарськими товаровиробниками Тарутинського району, які зазнали збитків внаслідок надзвичайної ситуації, викликаної посухою, що завдала шкоди посівам, призвела до загибелі сільськогосподарських культур;

         - проблеми, з якими стикаються сільськогосподарські товаровиробники, пов’язані з виплатою кредитних зобов’язань банківським установам,  адмініструванням та сплатою податків.

    ВИРІШИЛИ:

    1. Доручити управлінню аграрної політики Одеської облдержадміністрації спільно з місцевими органами влади організувати регулярні зустрічі з сільгосптоваровиробниками області, які зазнали збитків внаслідок посухи та мають право на отримання компенсаційних виплат,  з метою надання роз’яснень їм щодо стану вирішення питання на державному рівні. У разі необхідності надавати методичну допомогу щодо оформлення відповідної документації згідно з діючим порядком, постійно тримати питання на  контролі.  

    2. Доручити Департаментам: фінансів; економічної політики та стратегічного планування;  охорони здоров’я; освіти і науки  облдержадміністрації спільно з Тарутинською райдержадміністрацією, райрадою, органами місцевого самоврядування організувати роботу та розробити комплекс дієвих заходів щодо шляхів вирішення порушених питань у сфері освіти, охорони здоров’я. Забезпечити постійний моніторинг та контроль за реалізацією  запропонованих заходів. 

    3. Доручити голові Тарутинської райдержадміністрації підготувати листа до Одеської облдержадміністрації щодо надання пропозицій стосовно вирішення проблемних питань, порушених під час робочої зустрічі до Тарутинського району. 

   У заключному слові В’ячеслав Овечкін висловив подяку усім присутнім на заході за активну громадянську позицію щодо розбудови рідного краю та запевнив, що громадяни можуть розраховувати на допомогу і  підтримку від органів регіональної та місцевої влади при вирішенні питань соціально-економічного  розвитку територій.      

      Запропонував регулярно проводити такі робочі зустрічі з метою контролю за вирішенням порушених проблемних питань, виявлення можливих недоліків та оперативного їх усунення. Подібні заходи дуже ефективно сприятимуть реалізації соціальних проектів, ініційованих Президентом України.