21.05.2020

Щодо роботи Тарутинської РДА по фіксації збитків сільгоспідприємств району, спричинених посухою

Голова Тарутинської РДА В.Орехівський провів зустріч з головним редактором районної газети «Знамя труда» В.Ганган та дав інтерв’ю в районну газету щодо роботи Тарутинської райдержадміністрації по фіксації збитків сільськогосподарських підприємств району, спричинених посухою.

Голова РДА повідомив, що комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій РДА розглянуто документи 59 сільськогосподарських підприємств району, з яких документи 33 господарств 20 травня  2020р. направлені до розгляду відповідною комісією ОДА, документи інших господарств також будуть направлені в облдержадміністрацію після отримання ними довідок з Головного управління статистики в Одеській області. Комісією ОДА будуть визначені масштаби збитків, нанесені посухою.

Поки що не має достовірних даних про вид та розмір допомоги, що буде надана господарствам державою. Головне, як ми сподіваємось, люди отримають допомогу та зможуть засіяти поля восени.                                                                                                        

Посуха, показала, що необхідно проводити диверсифікацію виробництва. А також назріло питання щодо планування економіки на державному рівні.                        

Райдержадміністрацією проведена певна робота з боржниками сплати податків на доходи фізичних осіб, тобто: як тільки такі господарства отримають допомогу від держави,  вони сплатять податки до районного бюджету, щоб працівники бюджетної сфери району мали смогу своєчасно отримати заробітну плату та головне, відбудеться фінансування соціальних проектів.                                                                              

Що стосується виплат за земельні паї, враховуючи несприятливі погодні умови, власники земельних паїв отримають часткову плату в натуральній або грошовій формі з подальшим розрахунком у наступні роки.