11.02.2019

Вітаємо ученицю 10 класу Тарутинського НВК Кручкевич Олександру з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Intel-Eкo Україна 2019»!

Вітаємо ученицю 10 класу Тарутинського НВК Кручкевич Олександру з участю та перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Intel-Eкo Україна 2019», який відбувався  у м. Києві 5 – 8 лютого. У цьому році на конкурс було відібрано 197 робіт різних категорій. Олександра здобула 4 призове місце, медаль і пам’ятні подарунки: сучасний повербанк та навушники.   У категорії «Науки про людину», вона  представила свою науково – дослідницьку роботу «Відношення соціуму до людей з особливими потребами». Ця тема є дуже актуальною, тому що протягом тривалого часу в країні вважалося, що дітям з обмеженими фізичними та інтелектуальними можливостями варто навчатись в спеціалізованих освітніх установах. Загальноосвітні заклади були для них закритими і, як наслідок, відсутність досвіду взаємодії з особливою категорією людей породило низку дискримінацій у державі. Люди з особливими освітніми потребами ще й досі залишаються вдома в чотирьох стінах та мають так зване «індивідуальне навчання». Не всі учні загальноосвітніх шкіл знають, як себе поводити поряд з особливим учнем, взаємодіяти з ним.

Ми щиро вдячні Березинському НВК, де нас дуже добре зустріли і дали можливість поспілкуватися з дітьми, які навчаються у інклюзивних класах. Ми побачили  ресурсну  кімнату, де вчителі навчають та виховують дітей з особливими освітніми потребами. За підтримку і консультацію з питань інклюзивної освіти вдячні Булавицькій В.М., головному спеціалісту РВО.  Дуже захоплюючим було інтерв’ю з Олександром Господіновим, який поділився з Олександрою історією свого життя, як йому вдалося не замкнутися в собі, жити повноцінним життям та радіти кожному дню.

Ми вдячні своїй рідній школі за підтримку, натхнення і впевненість у своїх силах, а також голові Тарутинської   селищної  ради І.І.Куручу за фінансову підтримку та можливість побувати на Всеукраїнському конкурсі у м. Києві.

Вчитель математики та інформатики Тарутинського НВК Фучеджи Т.О.