13.08.2019

Впровадження освітньої реформи НУШ в закладах освіти району

Першого вересня 2019 року другий рік поспіль стартує Нова українська школа. Для її успішного впровадження у новому навчальному році мають бути залучені матеріальні, технічні та кадрові ресурси. За оперативними даними у 2019-2020  навчальному році в 36 закладах освіти, які мають початкову школу, планується відкрити 33 перших класи, в яких навчатимуться 475 учнів.

 З метою забезпечення належної підготовки навчально-виховних закладів району до роботи в новому  навчальному році у всіх школах Тарутинського  району проводяться відповідні заходи.

Пройшли відповідне навчання  вчителі початкової  школи, вчителі іноземних мов, заступники та директори навчальних закладів.

Ну і, звичайно, найбільшу стурбованість педагогів викликає забезпеченість новим сучасним обладнанням, адже згідно з вимогами НУШ у перших класах, які з 1 вересня навчатимуться за новим стандартом початкової школи, має бути організовано вісім навчальних осередків, серед яких осередок навчально-пізнавальної діяльності з партами або столами, змінні тематичні осередки , осередок гри, осередок художньо - творчої діяльності,куточок живої природи для проведення дослідів,осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри,стільцями, кріслами-пуфами,подушками з м’яким покриттям, дитяча класна бібліотечка та осередок вчителя.

Для створення нового освітнього середовища у закладах району за Концепцією «Нова українська школа» було виділені кошти з  освітньої субвенції та  з  місцевого бюджету. Станом на 12.08.2019 року у заклади загальної середньої освіти для перших класів частково придбано : дидактичний матеріал для навчання першокласників в умовах роботи за  Концепцією «Нова українська школа», меблі, комп’ютерне та  мультимедійне обладнання. До 25 серпня 2019 року планується закінчити облаштування кабінетів НУШ.

Влада продовжує турбуватись про створення належних умов для отримання якісної освіти дітьми Тарутинського району. 

До  1 вересня всі  заклади освіти будуть готові приймати учнів. Деякі  питання ще будуть вирішуватися впродовж навчального року, проте, це не зашкодить навчальному процесу.

 

Методист районного методичного кабінету відділу освіти Тарутинської РДА Сабанчук Т.М.