08.05.2019

Відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні у Тарутинському районі

 В Тарутинській центральній районній бібліотеці 7 травня 2019 року проведена літературно-музична композиціф "Пісні воєнних років єднають покоління"

 

Урок мужності «Тільки пам’ять не сивіє»

 До Дня Перемоги, 7 травня, працівники районної дитячої бібліотеки провели для учнів 10 класу Тарутинського НВК урок мужності «Тільки пам’ять не сивіє». Мета заходу - вшанування світлої пам’яті героїв Другої світової війни, увічнення подвигів воїнів, які поклали своє життя за Перемогу, виховання почуття патріотизму, національної свідомості та гідності. Бібліотекарі розповіли учням про страшні сторінки Великої Вітчизняної війни, продемонстрували відео сюжети про початок війни та день Перемоги.

Також в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Війни священної сторінки навіки в пам’яті людській». На виставці представлена документальна та художня література , яка звідтворюює широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини.


 

 

Святковий концерт «Переможний травневий день весни!»

 7 травня 2019 року в Будинку культури с. Петрівськ Перший пройшов святковий концерт присвячений Дню Перемоги «Переможний травневий день весни!» 

Правду кажуть, що в нашому суспільному та духовному житті « немає вчорашнього дня», але люди, прави і явища навіть недавнього минулого забуваються. Це відноситься і до Другої світової війни. Але, мало хто пам'ятає про цю війну, тим більше, що в селі Петрівськ вже немає жодного ветерана і учасника Другої світової. Навіть передвоєнних дітей залишилося одиниці. Але щоб пам'ятали і знали наші сучасники, хочеться воскресити імена земляків, які пішли на війну і поклали життя за Вітчизну, за дружин, дітей і матерів. Мало хто повернувся живим.

З особливим трепетом виступали учасники художньої самодіяльності. Переходячи від пісні до віршів, від танцю до історичних документів Великої Вітчизняної, учасники художньої самодіяльності  нагадали про ті воєнні роки, про ту духовну силу нашого народу, що допомогла вистояти у страшній війні.

 

У Тарутинському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ліцей –ДНЗ»  08 травня 2019 року під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті  та примирення, Дню Перемоги над нацизмом в Європі.

 Для учнів школи були проведені  бесіди, уроки  мужності та пам’яті 

« Відвага і мужність і крізь покоління», «Вони йшли на смерть за Батьківщину», на яких висвітлили  події Другої світової  війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни.   

Заключною частиною стала літературно – музична композиція « 8 травня – День пам’яті та примирення», метою якого було виховувати у дітей почуття патріотизму, поважне відношення до історичної пам’яті свого народу, моральну культуру учнів, розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміння слухати оточуючих. Під час свята ведучими було згадано про важкі часи війни, незабутні подвиги солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні та педагоги, вшанували хвилиною мовчання.

В фойє навчального закладу було оформлено тематичний стенд пам’яті «День пам’яті та примирення». В бібліотеці школи оформлено тематичні виставки художньої літератури « Цього ніколи не забути!» Україна не хоче руйнувати, а хоче Створювати і Будувати! Ні – війні! Нехай буде Мир! Любімо одне одного!8 травня в Березинському навчально-виховному комплексі проходила акція "Маки пам'яті". Учнi виготовляли маки - символ пам'яті та примирения. Вже після майстер-класу учні виходили, прикрасивши ними свiй одяг.


8 травня в приміщенні Підгірненської  школи працівники бібліотеки та Будинку культури провели годину-пам’яті. Була оформлена книжкова виставка «Пам’ять серця вічна», а також представлена книга пам’яті села Підгірне.

Заходи до Дня памяті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні пройшли у всіх закладах культури та освіти району.