10.05.2019

Важливі і дорогі свята!

Поза всякими сумнівами, міжнародний День Матері - свято кожної людини на землі. Адже у кожного з нас є Мама, Мамочка, якої ми зобов'язані своїм життям.

12 травня суспільство відзначає День Матері - міжнародне свято на честь матерів. У цей день прийнято вітати матерів і вагітних жінок, на відміну від Міжнародного жіночого дня, коли привітання приймають усі представниці жіночої статі.

Очевидно, що це найніжніше свято, створене для того, щоб згадати про найважливішу, улюблену і дорогу людину, про маму, яка заслуговує на увагу кожен день в році.

 У цей день ми схиляємося перед своєю мамою, будь-то живою, будь-то в пам'ять про відійшовших в інший світ матерів. Адже відомо, що щойно народжене немовля відразу ж прикладають на груди і живіт мамі. Напевно, вже з цих перших хвилин життя таким чином передається величезна материнська любов свій рідній дитині.

 Перше слово, яке ми вимовляємо - це мама, чоловік, якого ми звемо, коли нам погано, і коли нам добре. Людина, з якою ми в першу чергу ділимося усіма своїми секретами. Людина, яка назавжди залишається нашою першою і головною любов'ю. Жінка, яка кожну хвилину оберігає нас від негараздів. Жінка, яка навіть йдучи в світ інший, як ангел-хранитель незримо спостерігаючи за нами з Небес, благословляє і наставляє нас на шлях істинний.

У 1914 році свято отримало офіційний статус. У багатьох країнах Європи існує традиція пристібати до одягу квітку червоної гвоздики, якщо мама жива, і білої, якщо вона вже покинула цей світ. У цей день прийнято відвідувати своїх батьків, як би далеко вони не жили. А мами готують для своїх, вже дорослих дітей різну смакоту, балуючи їх не менше, ніж у далекому дитинстві. Все в цей день для наших дорогих мам. Квіти, подарунки, привітання, слова подяки і захоплення. Хоча наші матусі заслуговують все це не тільки в свято. 

Цінуйте маму, признавайтесь їй в любові кожен день, даруєте подарунки і квіти без жодного приводу, просто тому, що вона є. І нехай Міжнародний День Матері триває 365 днів на рік! 

 

А 15 травня не менш важливе і дороге свято - Міжнародний День сім'ї. Воно засновано Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році. Встановлення цього дня покликане звернути увагу держави та громадськості різних країн на численні проблеми сім'ї.

Сім'я, як основний елемент суспільства, була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки родині міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу. В усі часи про розвиток країни судили за матеріальним становищем сім'ї в суспільстві та по відношенню до неї держави. З родини починається життя людини, тут проходить формування його як громадянина. Сім'я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

У це свято проводяться різні урочисті заходи - концерти, зустрічі подружніх пар, що мають великий досвід сімейного життя, благодійні акції для опікунських сімей з дітьми та для дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, радіо і телепрограми, газетні публікації, присвячені темам сім'ї. 

Хотілося б відзначити, що у нас в районі є величезна кількість сімей, де ростуть дуже здібні й талановиті діти, надія сім'ї і держави. Чого варте тільки ім'я нашого земляка Василя Михайлова, спортсмена-борця, який приніс славу Тарутинському району, виступаючи на численних змаганнях не тільки в Україні, але і в багатьох країнах Європи і світу. А виріс він в чудовій родині Михайлових, його мама, яка народила і виховала його (звичайно, разом зі своїм чоловіком), працює дитячим лікарем в Тарутине.

А як часто на сторінках нашої районної газети пишеться про талановитих дітей, які успішно виступають на наукових симпозіумах і конференціях, на конкурсах краси завойовуючи дипломи і медалі, призи. А скільки у нас чудових танцювальних колективів, виступи яких вже бачили жителі Болгарії, Молдови, Німеччини.

Можна собі уявити, яку гордість і щастя відчувають їх мами і тата. Тому хай живе і процвітає наша прекрасна Україна, яка має таких мам, такі сім'ї і таких дітей!


Григорій Мітков – лікар-педіатр Тарутинської ЦРЛ