15.10.2020

Сервіс Українського товариства глухих

На даний час в Одеській області проживає близько 2,9 тис. осіб з інвалідністю по слуху, для яких жестова мова є основним засобом спілкування та отримання інформації.

Понад 100 років вирішення щоденних потреб глухих людей та забезпечення їх правової і соціальної захищеності здійснює Одеська обласна організація «Українського товариства глухих». Зі стрімким розвитком інформаційних технологій, використання глухими людьми сучасних гаджетів та програмного забезпечення, створення доступного середовища у співпраці з міською владою може бути найбільш ефективним та дозволить забезпечити реалізацію положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. 

Посилаючись на вищевказане Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українського товариства глухих» просить забезпечити доступність соціальних та суспільно значущих установ області через впровадження в їх роботу системи «Сервіс УТОГ».

«Сервіс УТОГ» - це система надання допомоги висококваліфікованих перекладачів жестової мови у режимі відеозв’язку у смартфоні або планшеті через окремий програмний комплекс (мобільний додаток). Використання в установах, які здійснюють прийом громадян, системи «Сервіс УТОГ» дозволить подолати бар’єр у спілкуванні людей з порушенням слуху з працівниками установ, організацій та закладів. 

При цьому УТОГ забезпечить встановлення необхідного програмного забезпечення системи «Сервіс УТОГ», супровід її роботи та надання послуг професійних перекладачів жестової мови через відеозв’язок.

Надання послуг в системі «Сервіс УТОГ» здійснюється безкоштовно та без обмежень у часі.

 

Номера телефонів «Сервіс УТОГ» для зв’язку з перекладачем жестової мови:

(066) 096-56-39 та (067) 153-40-26 з 9.00 до 17.00;

Сервіс УТОГ 1 – (093) 865-34-00 цілодобово;

Сервіс УТОГ 2 – (097) 441-43-61 цілодобово

(Viber, Telegram, WhatsApp)

 

Управління соціального захисту населення РДА