08.11.2019

Покладання квітів до пам'ятника Івану Інзову

8 листопада 2019 року о 9.30 з нагоди Дня вшанування пам’яті І.Інзова відбулось покладання квітів до його пам’ятника в смт.Тарутине.

7 років тому в центральному парку смт.Тарутине був встановлений пам’ятник генералу Івану Інзову. І. Інзов для мешканців Бессарабії є особливою людиною. Він був попечителем тутешніх колоністів. Особливу увагу Інзов приділяв болгарським та гагаузьким біженцям, які на початку ХІХ ст. заселяли лівий берег Нижнього Дунаю в надії захисту від турків. Він домігся для них статусу колоністів нарівні з німецькими переселенцями.  Болгари та гагаузи отримали землі, де і зараз живуть їх потомки.  Тому Івана Інзова глибоко поважають і шанують не одне покоління жителів півдня Одеської області.

В покладанні квітів взяли участь: в.о.голови Тарутинської РДА Сілоч О.І., заступник голови Тарутинської районної ради Зинзівєр В.О., начальник відділу культури, молоді та спорту РДА Шишкова Н.І., представники установ та організацій смт.Тарутине, учні Тарутинського навчально-виховного комплексу, громадськість.