24.03.2020

Під час карантину заклади освіти району перейшли на дистанційне навчання

 

  Щоб уникнути поширення коронавірусної інфекції, в Україні закрили заклади освіти. Міністерство освіти та науки України рекомендувало педагогам організувати дистанційне навчання. Цю ідею підтримали і школи Тарутинського району.  У зв’язку з тривалим періодом призупинення навчання відділ освіти  та керівники навчальних закладів оперативно прийняли рішення не переривати навчання під час карантину, а використовувати можливості дистанційного навчання. Адже закрита на карантин школа ще не свідчить про відсутність уроків і необхідних для повноцінного освітнього процесу заходів. З перших днів карантину вчителі  пояснили дітям, що насправді карантин – це не продовження канікул. Домовилися як вони разом з учнями планують  працювати під час карантину.

Основними формами роботи з учнями, відповідно до рівня  інформаційно-комуникаційної компетентності,  вчителі обрали сучасні сервіси електронної комунікації . Дистанційне навчання учнів здійснюється завдяки використанню всіх технічних та інформаційних засобів: електронної пошти, соціальних мереж, засобів он-лайн зв’язку тощо. Кожен учитель сам обирає доступну дітям і батькам форму проведення дистанційних занять.

В закладах загальної середньої освіти видані відповідні накази, вчителі склали індивідуальні плани роботи на час карантину, створені  групи по класах у Viber. Кожен день вчителі школи в електронному режимі інформують учнів та батьків про домашні завдання з усіх предметів та надають рекомендації та побажання батькам з приводу організації навчання під час карантину. Учитель і клас завжди поруч, хоч і віртуально. Вчителі надають консультації, перевіряють домашні завдання, рекомендують  відповідні адреси веб-сайтів тощо.  Це допомагає учням при виконанні домашнього завдання, самостійного вивчення матеріалу.

У мережі  Facebook створена група «Дистанційне навчання Тарутинський район». Вчителі закладів освіти  району  вже підготували та продовжують готувати  відеозаписи та відеопрезентації  уроків для дистанційного навчання здобувачів освіти. Діти переглядають відеопрезентації та відеоуроки на комп’ютері або смартфоні. Учні  мають можливість  опрацьовувати навчальні  теми, виконувати самостійні роботи та  тести. Вчителі  контролюють виконання учнями своїх завдань.

Старшокласники, які готуються до ЗНО, мають змогу самостійно розв’язувати тестові завдання попередніх років і прослуховувати курси підготовки, що є на онлайн-платформах Prometheus, EdEra, ILearn, Be Smart, інші.

З 17 березня стартувала трансляція курсів із підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН. Для учнів організували лекції з української мови і літератури, біології, математики та історії України.

Канал Міносвіти доступний за посиланням https://bit.ly/2TVIujS. 

Відділ освіти  переконаний, що карантин у закладах освіти збереже здоров’я дітей. А дистанційне навчання допоможе краще пізнати можливості новітніх технологій.

 

Завідувачка методичним кабінетом відділу освіти РДА Н.Комерзан