05.07.2019

Інститут кар’єрного радника в роботі державної служби зайнятості

Вже півроку поспіль в службі зайнятості реалізовується інститут кар’єрного радника. Впровадження нового проекту – єдиного куратора для безробітних, передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», що вступила в дію з 1 січня 2019 року. Відповідно до Постанови, фахівець, який виконує функції радника, буде надавати допомогу клієнту впродовж усього процесу пошуку роботи. Кар’єрні радники покликані надавати послуги та нести відповідальність за сприяння у працевлаштуванні, виходячи з інтересів клієнта. При наданні послуг, кар’єрний радник повинен стати ланкою між клієнтом та потенційним роботодавцем. Тому, ключовим показником ефективності їх роботи буде швидкість та якість працевлаштування особи.
Функціональні обов’язки кар’єрних радників полягають, насамперед, у наданні допомоги громадянам усвідомити свої сильні особистісні якості, самостійно визначити наявні конкурентні переваги, зокрема, здібності, навички, та у допомозі при складанні індивідуального плану надання послуг або плану працевлаштування. Такі фахівці покликані навчити громадян самостійно здійснювати пошук роботи, готуватися до співбесіди та створити ефективне резюме. Підтримка клієнтів у прийнятті рішень, пов‘язаних з кар’єрою, наприклад, консультування з розроблення довгострокового плану професійного зростання, мотивація задля досягнення визначених цілей, навчання клієнтів долати психологічні перешкоди та спонукання їх проявляти активну та відповідальну позицію – є також функціями кар’єрних радників.
Під час роботи з клієнтом, кар’єрні радники, у разі потреби, мають надати громадянам інформацію про умови проходження формального чи неформального професійного навчання, розповісти про переваги самостійного навчання та перелік суб’єктів освітньої діяльності.
Водночас, не завжди сприяння у працевлаштуванні з боку кар‘єрних радників може супроводжуватись організацією формального навчання, оскільки більшість клієнтів служби зайнятості вже мають професійну чи вищу освіту, тому кар‘єрні радники повинні об‘єктивно оцінити необхідність тривалого навчання. У таких випадках іноді буває достатньо посприяти у розвитку "м’яких" компетенцій особи – комунікабельності, ініціативності, персональної відповідальності. Також, саме кар’єрний радник може порадити клієнту скористатися сучасними освітніми пропозиціями. Запровадження інституту кар’єрного радника стало можливим саме завдяки співпраці Державної служби зайнятості (Центрального апарату) з Проектом Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».
Окрім старту інституту кар’єрних радників, Державна служба зайнятості (ЦА) започаткувала програму навчання для адаптації співробітників до нового порядку обслуговування клієнтів служби. Відтепер кожен фахівець зможе не лише оволодіти навичками, необхідними для виконання функцій реєстратора та кар’єрного радника, а й впливати на розвиток власної компетентності, формуючи план професійного розвитку.
Слід звернути увагу на нові сервіси, що вже впроваджені в діяльності служби зайнятості та будуть розвиватися і надалі, зокрема – інтернет-ресурс Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище», «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет шукача роботи», «Електронна черга» для шукачів роботи, відеорезюме , відеопрезентації роботодавців та його вакансій, проведення он-лайн співбесід за сприяння служби зайнятості, он-лайн-сервіс «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» та інтернет-платформа державної служби зайнятості "Профорієнтація та розвиток кар’єри".
Сподіваємось, що послуги та нововведення державної служби зайнятості стануть в нагоді всім клієнтам служби зайнятості. Для отримання детальної інформації звертайтеся до Тарутинської районної філії Одеського обласного центру зайнятості за телефоном 3-15-00; 3-14-50; 4-04-07 або за адресою : смт. Тарутине, вул. Тараса Шевченка,4

Тарутинська районна філія Одеського обласного центру зайнятості