08.01.2019

Новорічні та Різдвяні свята в Тарутинському районі

Новий рік та Різдво Христове! Ці слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм, народними традиціями, подарунками, розвагами. Саме так проходили свята в Тарутинському районі.
В дитячій районній бібліотеці для кращих читачів бібліотеки була організована конкурсно-розважальна програма «Новорічні пригоди Жори і Тошки», присвячена зустрічі Нового року. Головними героями свята були Дід Мороз, Снігуронька, песик Тошка та порося Жора. Не обійшлось і без таких героїнь, як Цаца лісна і Лохудра болотна, які намагались завадити зустрічі Нового року, але в них нічого не вийшло. Під час заходу діти читали вірші про зиму та Новий рік і приймала участь у різноманітних конкурсах, іграх, вікторинах. Наприкінці заходу всі запрошені та учасники отримали подарунки від Діда Мороза.

У Тарутинському районному Будинку культури дні новорічного настрою розпочалися 29 грудня для  діток  працівників РЕС та медицини, які першими розпочали парад новорічних святкувань.
Новорічні свята – це чудовий спосіб проявити свої акторські, вокальні та танцювальні здібності. Активними учасниками на новорічних дійствах стали учасники художньої самодіяльності РБК, які представляли новорічну театралізовану виставу «Зимовою казковою порою» та змогли поринути у світ казки, прийняти участь у хороводах, естафетах і конкурсах.
Традиційно театралізоване дійство «Новорічна фантазія» з танцями та конкурсно-ігровою програмою біля головної ялинки селища Тарутине відбулося 1 січня о 1:30 год. Перед початком свята звучали пісні про Новий рік. З Новим роком жителів Тарутине привітав голова селищної ради Куруч І. І. А ще на святкову площу приїхав на аэросанях Дід Мороз. В іграх брали участь як діти, так і дорослі жителі селища. Переможцям конкурсів були вручені призи. У Новорічну ніч пролунав святковий барвистий салют.
1 січня 2019 року в 13.00 годині в актовій залі районного Будинку культури відбулася міська ялинка для дітей селища - «Зимовою казковою порою». На цю ялинку прийшли всі бажаючі відвідати свято і діти, і дорослі. До уваги дітей була представлена  казка, в якій брали участь такі казкові персонажі як Дід Мороз, Снігуронька, Ведмідь і Маша, Поросятко, Сніжинки, Кощей, Баба Яга, Мікі Маус та Міні Мау, Бджілка, Снігова королева.У казковій програмі взяли участь діти танцювального колективу «Фантазія», середня і молодша групи танцювального колективу «Талісман». Ранок закінчився подарунків від Діда Мороза та Снігуроньки. 

Культурний рік Вільненського БК розпочався зі святкування новорічних свят. Мабуть, не знайдеться такої людини, а тим більше дитини, яка б не любила отримувати подарунки. Але не меншою радістю є дарувати щастя іншому, готуючи сюрпризи. Тому у новорічні дні так багато людей ходять вітати та бажати людям добра і щастя. 
Новорічне свято «із задоволенням відвідали мешканці села Вільне та сусідні села. 31 грудня 2018 р пройшов новорічний вечір відпочинку «Нова Ера » для всієї категорії населення, на якому робітники БК проводили конкурси та різноманітні розваги. Яскравими костюмами, цікавим сценарієм, конкурсами, іграми 1 січня відзначився новорічний концерт, під назвою «Незвичайні пригоди в новорічну ніч» підготовлений працівниками Вільненського БК. Активними учасниками на новорічних дійствах стали народний танцювальний колектив «Вдохновение», вокалісти БК Cулика Н та Гуткан Е. члени гуртка художнього читання та драматичного гуртка. На святкуванні були присутні почесні гості: Вільненської сільський голова Стоянов В.В. та секретар сільської ради Фучиджи Н.С., які привітали усіх з Новим роком і приготували усім учасникам концерту пам’ятні подарунки.

 Різдвяні свята відразу навівають дитячі спогади, а весь світ завмирає в очікуванні чуда. Сьогодні обряд колядування - не тільки данина звичаям, а й відмінний привід наблизитись до родичів та близьких. Основній сенс колядок - вихваляння будинку, в який прийшли колядники, його сім'ї, а також різні побажання багатства і хорошого врожаю. Завдання працівників БК полягає в тому, щоб відродити і зберегти те, що передавалося століттями. Петростальці поважають традиції і тому, в кожній родині з року в рік чекають колядників. Рано зранку 7 січня колядники , під звуки баяна заходили в кожен двір, несучи з собою різдвяну зірку, яка є символом свята. Вони співали господарям колядки, в яких розповідається про народження Ісуса Христа. Побажали господарям радості, добра і здоров'я, а також багатого врожаю. Але спочатку вони зайшли до настоятеля Свято Михайлівської церкви отця Сергія, він благословив колядників, і їх святкову місію.Не впустить колядників дуже погана прикмета, адже з давніх часів колядників було прийнято зустрічати з великою радістю і щедротою обдаровувати смакотою, запрошувати за стіл. Тому мешканці села завжди привітно та гостинно зустрічають колядуючих.

Творчий колектив Тарутинського районного Будинку культури та Тарутинської музичної школи 8-9 січня відвідали організації та підприємтсва селища Тарутине та виконали для їх працівників Різдвяну колядку. Вокалісти та музиканти привітали зі святом колективи Тарутинської школи, Тарутинського районного суду, відділення поліції, редакції газети "Знамя труда", Тарутинської райдержадміністрації, ТОВ "Буджаксервісстрой", Тарутинської селищної ради, центральної районної лікарні та поліклініки, ФГ "Кристал", ПП "Бахчиванжи". Також колядка була виконана для пасажирів та водіїв автобусів на автостанції.