06.05.2019

Інформаційний захід "Правовий захист та пільги для учасників бойових дій".

06 травня 2019 року спеціалістами відділу "Тарутинське бюро правової допомоги" Арцизького МЦ з надання БВПД спільно зі співробітникамиТарутинського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Одеській області для клієнтів пробації  було проведено інформаційний захід на тему: "Правовий захист та пільги для учасників бойових дій".
Українське законодавство містить чимало актів, якими в різній мірі передбачено пільги для учасників бойових дій. Центральне місце серед нормативних актів у цій сфері займає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Крім того вказане питання регулюється Законами України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими нормативними актами.
Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Безпосередньо перелік пільг, що передбачені для учасників бойових дій, передбачений у ст. 12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нагадуємо, що для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до відділу "Тарутинське бюро правової допомоги" Арцизького МЦ з надання БВПД за адресою: смт Тарутине, вул. Центральна 124. Контактний телефон 04847 4 04 47.