06.01.2021

Інформаційний захід "Порядок оформлення спадщини".

4 січня 2021 року на базі Тарутинського районного сектору філії Центру пробації в Одеській області для суб'єктів пробації було проведено інформаційний захід на тему: "Порядок оформлення спадщини".

Слід зазначити, що під час карантину строки для прийняття спадщини не продовжуються.

Заява про прийняття спадщини подається в шестимісячний строк, який починається з часу відкриття спадщини (з дня смерті особи або дня, з якого вона оголошується померлою).

У разі, якщо строк для прийняття спадщини пропущений, спадкоємці, які пропустили цей строк, можуть за письмовою згодою всіх інших спадкоємців, які прийняли спадщину, подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини за місцем її відкриття.

У разі відсутності згоди інших спадкоємців за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Після подачі заяви про прийняття спадщини та надання пакету документів для її оформлення видається свідоцтво про право на спадщину спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена.
Нагадуємо, що за отриманням консультацій чи роз'яснень з правових питань Ви можете звернутись до відділу "Тарутинське бюро правової допомоги" за адресою:
смт Тарутине, вул. Центральна, 124.

 

Марина Залізко начальник відділу "Тарутинське бюро правової допомоги"