28.09.2018

Моніторинг розрахунків за земельні частки (паї) сільськогосподарських підприємств району та аналіз надходжень ПДФО від орендної плати з оренди земель за 8 місяців 2018року

Моніторинг розрахунків за оренду земельних часток паїв в районі у 2018 році проводиться по 40 сільськогосподарським  підприємствам району у розрахунку 8% від грошової вартості орендованої землі. Сімнадцять з них розраховуються зі своїми пайщиками грішми, а двадцять три підприємства – зерном. Усі орендарі на 1 вересня 2018 року розраховуються зі своїми пайщиками крім двох підприємств: ТОВ «Златен Край» та ФГ «Кіосе І.Г.», які ще не розпочали розрахунки. Стовідсотково розрахувались зі своїми орендодавцями: ПрАТ «Дружба»(видано з розрахунку 11,5% від загальної вартості орендованої землі),  ТОВ Укрзернопром «ЛАН» та ТОВ Укрзернопром «Копарани» (10%), ТОВ «Агропрайм Холдінг» по Красненській сільській раді та ТОВ «Сонячне-Агро» (8%). Майже розрахувалися за оренду землі ФГ «А.С.Попаз» - 99,2%, ПП «Пино»-96,3%, ТОВ «Агропрайм Холдинг» по Рівненській сільській раді-94,2%, ПрАТ «Перемога»-93,8%, ФГ «Капсамун» - 80,3%. На 1 вересня загальна сума виплаченої орендної плати за земельні паї складає 57770,93 тис. грн., що становить 48,1 %  від загальної суми нарахованої орендної плати.

Аналізуючи надходження ПДФО від плати за земельні ділянки (паї) за 8 місяців 2018 року, видно, що податок надійшов у сумі 10484,08 тис грн., що складає 48,5% від загальної нарахованої суми ПДФО від плати за земельні ділянки (паї). Надходження ПДФО на пряму пов’язано з видачею орендної плати за паї. Також стовідсотково розрахувалися зі своїми бюджетними зобов’язаннями  ПрАТ «Дружба»,  ТОВ Укрзернопром «ЛАН», ТОВ Укрзернопром «Копарани», ТОВ «Агропрайм» по Красненській сільській раді та ТОВ «Сонячне-Агро». Зовсім не сплачували ПДФО за оренду земельних часток (паїв) за 8 місяців поточного року ТОВ «Златен Край» та ФГ «Кіосе І.Г.», які ще не розпочали розрахунки з орендодавцями землі.