13.03.2019

"Мобільна поліклініка" у Тарутинському районі

За ініціативою голови Одеської державної адміністрації Степанова М.В.  «Мобільна поліклініка» - рівний доступ селян Одещини до якісної медицини», працювала 5,6 та 11 березня 2019 року у Тарутинському районі, в селищах Тарутине, Бородіно та Березине, які обслуговують         41 017 чоловік.

“Мобільна поліклініка”   діє в рамках реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Петро Порошенко.

Обласна бригада спеціалістів-лікарів «Мобільної поліклініки» виявляє найбільш поширені хвороби на ранніх стадіях. За необхідності пацієнтів направляють для  обстеження  та лікування у спеціалізовані медичні заклади. Діагностика безкоштовна, гарантована державним пакетом, здійснюється при направленні сімейного лікаря. Прийом проводили вузькі спеціалісти - кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, уролог, дерматолог, специалист ультразвуковой  диагностики та мамолог. Також проводився прийом дітей в  навчально-виховних комплексах селищ Тарутине, Бородіно та Березине дитячим стоматологом та дитячим хірургом. Всього було оглянуто 1295 чоловік.

 Було оглянуто:  дитячим стоматологом - 335 дітей, дитячим хірургом – 327 дітей.            

Дорослого населення оглянуто - 633 людини. Зокрема, на: ультразвукову діагностику потрапили  118 чоловік, до ендокринолога - 55 чол, до кардіолога -  89 чол., до офтальмолога -  99 чол, до гінеколога - 70 жінки, до дерматолога - 61 чол. ,  до лікаря уролога- 54 чол. Також при огляді гінекологом було взято  57 цитологічних мазків. Мамологічні дослідження пройшли 87 чоловік.

З усіх оглянутих було вперше встановлено діагнози - 275чол. Вперше виявлено патологій: офтальмологом   - 26, гінекологом - 15 патологій, ендокринологом - 15, урологом - 26, кардіологом – 14 патологій.

До Тарутинської центральної районної лікарні направлено на дообстеження  103 чол, а на дообстеження і лікування у обласні лікувальні заклади – 37 чол.

11 березня з лікарями «Мобільної поліклініки» зустрілась виконуючий обов’язки голови Тарутинської районної державної адміністрації Сілоч О.І. Вона подякувала лікарям за плідну роботу, за добре ставлення до людей, за відданість лікарів своїй справі. У складі «мобільної поліклініки» дійсно  люди своєї справи, вони були уважними до кожного пацієнта та здійснювали прийом не зважаючи на час  - до останнього пацієнта.

Усе населення, яке звернулося за консультацією у «Мобільну поліклініку» приємно вражене професіоналізмом і добрим ставленням медичного персоналу, які проявили чуйність до людей похилого віку,уважність та індивідуальний  підхід до дітей.

Керівництво Тарутинського району щиро вдячні Одеській обласній адміністрації  за можливість обстеження громадян.

 

КП Таруттинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги.