02.10.2018

До Дня людей похилого віку

1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших одна з головних цінностей людської моралі. Саме тому в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про заснування Міжнародного дня літніх людей, призначивши його на перший день жовтня.
1 жовтня 2018р. колектив Тарутинського РБК привітали мешканців старшого покоління Тарутине і в подарунок організували святковий концерт. На святкову зустріч «Души запасы золотые» до дня похилого віку завітали з побажаннями добра і здоров’я почесні гості, керівництво району - uолова Тарутинської районної державної адміністрації Кюссе Іван Георгійович та голова районної ради Тасмасис Олександр Іванович
Солісти театру естрадної пісні «Жемчужина Бессарабії» С. Куруч, С. Солдат, О. Войтова, Г. Топал дарували гарні музичні номери. Ведучі заходу Господінова О. та Солдат С. окрім вітальних слів, провели розважальну програму з глядачами в залі . А саме, конкурси , «Ретро караоке» в супровід живого музичного виконання на баяні Чумертова Д.Д. та запалюючі «Ретро танці». Вітання лунали від почесної гості Гончаренко І.С. - голови ради ветеранів Тарутинського району. Всім присутнім на святі подарували пам’ятні подарунки.

В читальному залі Тарутинської бібліотеки для дорослих, пройшов захід«Мудрі та багаті літами», для жителів нашого селища, почесним гостем був ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій Хомиженко Василь Степанович. Працівники бібліотеки привітали, людей навчених багатим життєвим досвідом, які відіграли важливу роль в житті нашого селища Тарутине, з чудовим святом Днем людей похилого віку та з днем ветерана праці! За святково прибраним столом лунали: вітання, слова подяки, пісні та вірші присвячені запрошеним гостям.

Захід, присвячений Дню людей похилого віку пройшов і у Будинку Культури с.Красне.З привітальним словом із словами подяки до гостей свята звернулася голова сільської ради О.Д. Младинова. Гостей також привітати шкільний танцювальний колектив.Продовж свята були прочитані вірші; народний колектив«Веснянка» разом з присутніми співали пісні їхньої молодості. К. Добрая і Л.Бобик показали сценку «Городская и сельская».

1 жовтня районна дитяча бібліотека провела з учнями 4-А класу Тарутинського НВК годину спілкування «Милосердя й доброта – людства два крила». Учні ознайомилися із поняттями і законами доброти, честі, справедливості, найвищими людськими цінностями ввічливістю, милосердям, людською гідністю, чуйністю, любов’ю і повагою до ближнього; вчилися виховувати почуття людської гідності. Також бібліотекар і учні поговорили про те, як потрібно спілкуватись та відноситись до людей старшого покоління. Діти із задоволенням вносили свої думки та бажання допомагати людям похилого віку.

Учасниками гуртка "Благовість Петрівського-І  Будиноку культури був показаний болгарській старинний обряд “Седянка”  Для болгар було і залишається, одним з ключових напрямків вірність своїм традиціям. Всі ці цінності успадковані від дідусів та бабусь. Спадщина, яку ми отримали, має бути захищена і передана нашим дітям: щоб зв'язок поколінь не був порушений; щоб зберегти генетичну пам'ять наших людей, щоб зберегти самих людей. Без пам'яті і досвіду попередніх поколінь майбутнього немає. Минуле живе в сьогоденні і робить нас справжніми. Седянка це гарний, старовинний звичай, який об'єднує все село. Де всі разом збираються і усі на одному рівні. На седянку збиралися в неактивний робочий час, а конкретніше початок її залежив від дня народження Діви Марії покровительки сім'ї та будинку. Він полягав у тому, що молоді дівчата і жінки старшого віку в довгі зимові вечори, після закінчення осінніх польових робіт, збиралися всі разом, щоб веселіше було займатися традиційною для цієї пори року роботою: прядінням вовни, вишиванням, в'язанням. Дівчата намагалися продемонструвати свої навички плетіння, шиття та інших жіночих робіт. Вважалося, що дівчина яка менше говорить, а більше працює буде справжньою господинею. Тому жінки похилого віку, які хотіли обрати невістку для своїх синів, обов`язково були присутні на седянці.Природно, що за спільною працею було місце для розмов і пісень, а крім того, більш досвідчені майстрині передавали свої вміння молоді.Часто на Седянку запрошували неодружених хлопців. І після закінчення роботи було місце частування, пісень і танців, а також різноманітним знакам уваги. А за тим, щоб у молоді все було в рамках пристойності, суворо стежили старші жінки. Хлопець сідав поруч з дівчиною яка йому подобалася, цим він демонстрував своє ставлення до неї і виявляв свої почуття «Взяттям квітки». Викрадав її квітку якою вона була прикрашена, це вважалося знаком любові та уваги. Якщо дівчині не подобався хлопець, то вона забирала свою квітку назад, але коли квітка залишалася у хлопця, то це був знак, що чекайте невдовзі сватів.