04.02.2019

Демократія і я. Міфи маленького виборця

Програма «М плюс» зібрала найпоширеніші міфи про вибори і спростувала їх.

«Чому я не хочу йти? Бо це нічого не вирішить»

 

 

Насправді, якщо ти ігноруєш вибори, твій голос розподіляється пропорційно до голосів тих, хто проголосував. Або взагалі дивним чином на дільниці хтось використає «твій бюлетень». Якщо ти не голосуєш – голосують замість тебе! Чим більше тих, хто не голосує, тим більше місця для маніпуляцій та махінацій.

«Мені огидна політика, вона не має до мене жодного стосунку»

 

​Податки, бюджет, комуналка, війна, ціни, дороги та все, що оточує тебе щодня – пов’язане з політикою. Жити поза нею може лише той, хто живе поза суспільством. В лісі.

«Голос все одно вкрадуть»

 

 

Представники ОБСЄ, Європарламенту і НАТО визнали минулі вибори президента в Україні демократичними. А це таки щось значить.

«Політики рік від року такі самі. Всі політики однакові»

 

В останньому скликанні Верховної Ради України – не так і мало нових депутатів. Парламент оновився на 56%! Крім того, ти можеш самостійно перевірити – такі самі це політики чи ні. Як мінімум, можна з’ясувати ось що:

● Чи часто політик перебігав із партії до партії?

● Фігурував в антикорупційних розслідуваннях?

● «Кнопкодавив»?

● Прогулював?

● Має адекватну програму та може її обґрунтувати?

Політики формують свої обіцянки, орієнтуючись на так званий «активний електорат», тобто людей, які регулярно беруть участь у виборах. Тож допоки ти мовчиш і не голосуєш, твоє майбутнє обирають інші. І це вже – НЕ міф!

  •  У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2010 отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Має публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі Ера. На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.