03.12.2018

Алгоритм дій на виявлення та реагування щодо випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі

На минулому тижні за ініціативою начальника Тарутинського районного сектора філії Державної установи "Центр пробації" в Одеській області спільно з спеціалістами відділу "Тарутинське бюро правової допомоги" Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, фахівцем Тарутинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та спеціалістом управління соціального захисту населення Тарутинської районної державної адміністрації для учнів ДНЗ "Тарутинський професійно-аграрний ліцей" було проведено інформаційний захід "Щодо алгоритму дій на виявлення та реагування на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі".

Насильство - це будь-які умисні дії однієї людини по відношенню до іншої, якщо ці дії порушують права й свободи людини, наносять їй фізичну, моральну чи психічну шкоду
 Види насильства:
 - Фізичне (штовхaння, побиття, жбyрляння різними предметами, спроба вбивства).
 - Психологічне (стеження, погрози, залякування, шантаж, приниження, ігнорування).
 - Сексуальне (сексуальні домагання, образи, зґвалтування).
 - Економічне (фінансовий контроль, обмеження, заборона працювати і вчитися, свідоме руйнування та пошкодження майна).
 - Сімейне (умисний фізичний, сексуальний, психологічний чи економічний вплив, примус з боку одного члена сім'ї у відношенні до іншого з метою контролю, залякування).
Фактори, що сприяють насильству:
 - Стрес (безробіття, незадоволеність роботою, перенапруження на роботі, а також нереальні очікування від партнера);
- Труднощі в спілкуванні (труднощі у вираженні своїх думок, почуттів і бажань.,коли важко вислухати співрозмовника і розповідати самому. Частіше це відноситься до чоловіків, вони  відчувають що не можуть пояснити свою думку інакше, ніж за допомогою рук)
- Низькa самооцінка (почуття приниження і безпорадності. Насильство створює на мить ілюзію компенсації слабкості)
- Бажання домінувати (цей фактор може впливати на чоловіків, коли жінка успішніша за свого чоловіка, йому здається, що   він не виконує домінантної ролі і відчуває ситуацію, як загрозу його мужності. Він намагається компенсувати почуття приниження і безпорадності насильством).
- Власний негативний досвід (у багатьох дослідженнях підкреслюють, що жорстокість  властива людям, які виросли в сім'ї, в якій насильство було в порядку речей. Навіть якщо чоловік розуміє, що це неправильно, він не здатний знайти діючу альтернативу для вирішення складних ситуацій)
- Психічні розлади та високий рівень агресії ( невміння контролювати себе)
- Вживання алкоголю, наркотичних речовин ( часто вважається, що причиною насильства є зловживання алкоголем / наркотиками, це не так. Швидше, вживання алкоголю стирає бар'єри і таким чином знижує мотивацію контролювати поведінку. Деякі чоловіки зізнаються, що вживали спиртне саме для того, щоб було легше вдарити. Хоча зловживання алкоголем не є причиною насильства, воно дуже часто використовується як виправдання йому («я ж не розумів, що роблю»).
За отриманням консультацій чи роз'яснень з правових питань Ви можете звернутись до відділу "Тарутинське бюро правової допомоги за адресою": смт Тарутине, вул. Центральна, 124