06.05.2019

8 - травня День пам’яті та примирення, 9 - травня День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у 1939-1945 роки.

 

 День па́м'яті та прими́рення (па́м'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам’ятний День в Україні, який відзначають 8 травня, в день капітуляції нацистської Німеччини. Цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом.

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний іще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування.

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам'яті жертв цієї війни Дні пам'яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.

2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня.[В Україні вшанування загиблих розпочинається 8 травня — разом з Європою та світом, і продовжується традиційно 9 травня.

«День пам'яті та примирення» встановлений Указом Президента Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року.

«

з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України…установити в Україні День пам'яті та примирення, який відзначати щороку 8 травня

»

День перемо́ги над наци́змом у Дру́гій світові́й війні́ або День перемо́ги — державне свято та вихідний день в Україні, який офіційно відзначають 9 травня, розпочинаючи зі 2016-го року. «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» встановлено як державне свято Законом України від 9 квітня 2015 року № 315-VIII «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років»

8-9 травня 2019 року з метою відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Тарутинському районі заплановано проведення низки заходів.

До  дня пам’яті та примирення:

-мітинг та музично-поетична композиція        «Поклонимся і мертвим і живим» (смт.Тарутине, паркова зона, у пам’ятника загиблих воїнам);

-мітинг  «Вони живуть в наших серцях» (смт.Бородине, парк культури);

-година пам’яті            «Славимо  захисників  своїх» (с.Ярове БК);

-мітинг «Ніхто не забутий, ні що не забуте» (с.Червоне, у пам’ятника).

 

До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:

-святковий концерт «Победы радостные звуки» (смт.Березине,  парк);

-святковий концерт  «Перемога ціни немає. Різні долі. Вона – одна.» (с.Петрівськ 1, БК);

-мітинг та музично-поетична композиція «Пам`ять  про минуле»; покладання квітів до братської могили (смт.Тарутине,  паркова зона  у пам’ятника загиблих воїнів;

-тематичний концерт «Перемога в серці нашому  піснею лунає» (смт.Тарутине, паркова зона);

-мітинг – панахида  «Живе Перемога в поколіннях» (смт.Березине, меморіальний комплекс);

-концерт «Перемога, свята Перемога!..» (смтБородине, парк культури);

-мітинг та літературно-музична композиція «Пусть гремит салют Победы» (с.Богданівка, біля обеліску);

-мітинг та літературно-музична композиція «Безсмертна велич Перемоги» (с.Виноградівка,БК);

-мітинг та літературно-музична композиція   «Пам’ятаймо про все і про всіх!» (с.Височанське, БК);

-вечір- реквієм «Тих днів не змовкне слава» (с.Підгірне, БК)

-концерт «Нам не забути цих днів» (с.Рівне,БК).

В навчальних закладах району будуть проведені: тематичні лінійки, уроки памяті, уроки мужності, класні години, концерти, зустрічи з ветерани Другої світоіої війни та дітьми війни, екскурсії в шкільні музеї, будуть організвані виставки літератури, фотоекспозиції, покладання квітів.