Обговорення з громадськістю при Тарутинській районній державній адміністрації Круглий стіл «Співпраця шкіл та соціальних служб у вихованні та навчанні дітей з девіантною поведінкою та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах»

ПРОТОКОЛ  №2 

Обговорення з громадськістю

при Тарутинській районній державній адміністрації

Круглий стіл «Співпраця шкіл та соціальних служб у вихованні та навчанні дітей з девіантною поведінкою

та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах»

 

21 лютого 2018 року                                                                     смт. Тарутине

 

Присутні – 7 осіб: голова Тарутинської районної державної адміністрації Кюссе І. Г., начальник служби у справах дітей Манакова Л. І., начальник відділу освіти Паулеско М. Г., директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кащі М. П., представник ювенальної превенції Тарутинського ВП Арцизького ВП НП України в Одеській області Кірков Д. В., голова громадської ради при райдержадміністрації Ткаченко О. В., головний спеціаліст з питань взаємодії з громадськістю райдержадміністрації Шубіна А. Є.

 

Головуючий засідання: Ткаченко О. В.

Секретар засідання: Шубіна А. Є.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

  1. 1.     Співпраця шкіл та соціальних служб у вихованні та навчанні дітей з девіантною поведінкою та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

Доповідає: Манакова Л. І. - начальник служби у справах дітей

 

Слухали:

  1. 1.     Про співпрацю шкіл та соціальних служб у вихованні та навчанні дітей з девіантною поведінкою та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

Виступив: Манакова Л. І. - начальник служби у справах дітей

Робота даних служб спрямована на попередження бездоглядності, злочинності і правопорушень у молодіжному середовищі, скоєння фізичного насилля щодо дітей, запобігання втягненню їх у протиправну діяльність. Такі діти, як правило перебувають на внутрішкільному обліку, а часто і на обліку в відділі ювенальної превенції та служби у справах дітей і організація профілактичної, превентивної та корекційної роботи з дітьми, котрі схильні до прояву девіантної поведінки в першу чергу є одним із основних завдань діяльності шкільних психологів. Таким чином, у відношенні до дітей з девіантною поведінкою адміністрація шкіл та шкільні психологи повинні застосовувати комплексні заходи, які спрямовані перш за все на вивчення мотивів проявів девіантної чи протиправної поведінки, зменшення ризиків повторного прояву такої поведінки, усунення умов і факторів, які її провокують.

 

          Вирішили

По першому питанню: «Співпраця шкіл та соціальних служб у вихованні та навчанні дітей з девіантною поведінкою та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах»:

- Службі у справах дітей, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

а) вжити вичерпних заходів щодо збереження прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування,  на сімейне виховання,  недопущення соціального сирітства.

б) продовжувати роботу щодо підвищення поінформованості населення з питань сімейних форм виховання.

 - Тарутинському РЦСССДМ забезпечити своєчасне виявлення, облік, проведення соціального інспектування та соціального супроводу сімей, які неспроможні виконувати виховні функції, надавати комплексну допомогу сім’ям з дітьми та дітям, над якими вчинено насильство в сім’ї або існує загроза його вчинення; надавати соціально-психологічну допомогу підліткам у кризових ситуаціях, забезпечувати соціально-педагогічний супровід підлітків з девіантною поведінкою.

  -  Відділу освіти Тарутинської районної державної адміністрації сприяти стовідсотковому залученню до позашкільної роботи дітей з девіантною поведінкою та таких, які опинились у складних життєвих обставинах.

 

 

 

 

 

Голова громадської ради                                           Ткаченко О. В.

 

 

Секретар громадської ради                                        Шубіна А. Є.