13.03.2017

Оздоровлення дітей в Міжнародному дитячому центрі «Артек» та Українському дитячому центрі «Молода гвардія»

Оздоровлення дітей в Міжнародному дитячому центрі «Артек» та Українському дитячому центрі «Молода гвардія»

        Міжнародний дитячий центр «Артек», куди приїздили сотні дітей з різних куточків України та зарубіжжя, раніш базувався в Криму. Після анексії Криму, дитячому центру прийшлось покинути півострів. Свій новий дім «Артек» знайшов під Києвом, в Пуще-Водиці. Зараз «Артек» розташувався на базі санаторно-курортного комплексу «Пуща Озерна», урочисте відкриття якого  святкували у минулому 2016 році.

        У парковій зоні відпочинку «Лузанівка» на березі Чорного моря у місті Одеса, знаходиться – Український дитячий центр «Молода гвардія». Вже багато років він радує юних мешканців своєю теплотою, дарує їм радісні зустрічі, незабутні враження, добрий настрій та дружні відносини. 

       Тривалість оздоровчої зміни в дитячих центрах 21 день. «Артек» і «Молода гвардія» працюють круглий рік. Під час перебування у дитячих центрах серед навчального року, діти відвідують школу.

        Наказами Міністерства соціальної політики  України від 11 лютого  та 10 березня 2016 року  № 104 та №238 затверджені Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" та до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок бюджетних коштів.

 До МДЦ "Артек" направляються діти віком:

від 8 до 16 років включно - у період з кінця вересня до середини травня;

від 7 до 17 років включно - у період із середини травня до кінця вересня.

        Розподіл путівок до МДЦ "Артек" затверджує Мінсоцполітики у розрізі адміністративно-територіальних одиниць відповідно до співвідношення чисельності дітей шкільного віку в адміністративно-територіальних одиницях та загальної чисельності таких дітей в Україні за даними Державної служби статистики України з урахуванням кількості дітей пільгових категорій. Мінсоцполітики передає путівки обласним державним адміністраціям, які розподіляють їх між районами та містами обласного значення.

  За рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до зазначеного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що така путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів.

 

 Відпочити та оздоровитися в МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія» можна по безоплатним путівкам та путівкам з частковою оплатою 20, 30 та 50 відсотків.

 Безоплатні путівки надаються: дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування,

 дітям-інвалідам (здатні до самообслуговування та за відсутності медичних протипоказань),

дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

дітям із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

дітям із багатодітних сімей (при цьому середньомісячний сукупний дохід сімей, у яких виховуються діти зазначеної категорії, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством).

        Путівки із частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством) можуть отримати:

діти із багатодітних сімей;

діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

дитячі творчі колективи та спортивні команди - переможці міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, що підтверджується відповідними грамотами, дипломами;

талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, що підтверджується відповідними грамотами, дипломами.

 

Путівки із частковою оплатою в розмірі 30 відсотків вартості надаються:

дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи;

дитячим творчим колективам і спортивним командам - переможцям обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

талановитим та обдарованим дітям - переможцям обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

 

Із частковою оплатою в розмірі 50 відсотків вартості надаються путівки:

відмінникам навчання;

дітям, які є лідерами дитячих громадських організацій;

дітям, які перебувають на диспансерному обліку;

дитячим творчим колективам та спортивним командам - переможцям міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

талановитим та обдарованим дітям - переможцям міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад.

У першочерговому порядку оздоровлюються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків, діти-інваліди.

       Вартість путівок з частковою оплатою до МДЦ «Артек» у 2017 році складає: 20% - 1638 грн., 30% - 2457 грн., 50% - 4095грн.

      Вартість путівок до УДЦ «Молода гвардія»: 20% - 1453,20 грн., 30% -2179,80грн., 50% - 3633 грн.

Якщо батьки (або особи які їх замінюють) бажають направити свою дитину на оздоровлення та відпочинок до Міжнародного дитячого центру «Артек», за отриманням путівки необхідно звернутись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.