16.10.2018

Концерт до Дня Захисника Вітчизни «СВЯТО МУЖНОСТІ І ВІДВАГИ»

12 жовтня 2018 року жителі Тарутинщини зібралися, щоб засвідчити свою повагу всім, хто носить військову форму і відзначити свято День захисника України!

Указом Президента це свято з 23 лютого було перенесене на 14 жовтня, на день Святої Покрови, споконвічної  покровительки всього українського козацтва, всіх воїнів – захисників українських земель.  

В цей урочистий день всі тарутинці вшановували всіх тих, хто причетний до високого звання захисника Вітчизни, звання, єдиного для всіх: від вкритих сивиною і увінчаних нагородами фронтовиків, до молоді, яка лише нещодавно одягла військову форму. І цього зв'язку не порушать навіть найбільші зміни в сучасному світі.

Все, що ми любимо, все, що нам дороге, ми повинні захищати і берегти. І святе право і почесний обов’язок захищати рідну землю, рідну Батьківщину не відмінить ніхто і ніколи. Тому і відзначали в цей день це свято.

 Свято розпочато було з гімну України та вітальними словами почесних гостей. А саме:

- Голова Тарутинської районної  ради Тасмасис  Олександр Іванович; 

- Військовий комісар Тарутинського районного військового комісаріату майор Кирлан Георгій Анатолійович;

- Заступник начальника відділу прикордонної служби «Тарутине» по роботі з персоналом Русь Сергій Васильович.

Скільки років не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Вшанували пам`ять загиблих у Великої Вітчизняної війні та пам`ять всіх  героїв України,  які загинули за свободу і територіальну цілісність нашої держави. Вшанували покладанням квітів до меморіальної дошки загиблого в боях на Сході України, жителя нашого селища Топала Олександра Степановича та до могили жителя села Підгірне старшого прапорщика Деде Дмитра Васильовича.

У пам’яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.

За вікову історію  України наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишалися не почутими. Ось і в наші часи 133 патріота  Тарутинщини стали  учасниками антитерористичної операції на сході України. В цей день вони  були присутні у святкововій  залі РБК .

Збройні сили України своїми славними традиціями зобов`язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які уславлюють козаків. Так і в цей день для всіх присутніх лунали музичні вітання. Дарували їх солісти  та танцювальні колективи РБК.

Святкове дійство після урочистої та концертної частини перейшло у святкове частування.

Мільйони людей вірять, що небо нашої  України-матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир! Любов до Батьківщини - це найсвятіший заповіт предків нам і нашим дітям.