03.09.2018

ХІІI Бессарабський ярмарок в смт. Тарутине

25-26 серпня 2018 року в смт. Тарутине відбулось феєричне дійство, яке дуже люблять і чекають мешканці селища та його гості – ХІІI Бессарабський ярмарок.

Традиція проводити ярмарки у Тарутинському районі для всієї округи зародилася чи не два століття назад. У центрі німецьких колоній в Бессарабії, яким було тоді Тарутине, вже через десять років після його заснування (з 1824 року) стали влаштовувати великі кінні і зернові торги – Бессарабські ярмарки.

Працьовитість і заповзятливість тарутинців плюс особливий колорит цього напівзаповідного куточка Буджакського степу сприяли широкому визнанню ярмарків, що спричинило за собою неухильний розвиток Тарутине і прилеглих територій.

«Бессарабський ярмарок» отримав нове життя у 2004 році. Головна ідея «Бессарабського ярмарку» - збереження, примноження національно-культурних традицій і бажання залучити в економіку району інвесторів.

За 13 років ярмарок набув популярності не тільки в Україні, але й за кордоном. В програмі проведення ярмарку склалися свої непорушні традиції. Бессарабський ярмарок став візитною карткою Тарутинського району.

Нас впізнають завдяки проведенню захоплюючого заходу -  «Бессарабський ярмарок». Це своєрідний бренд Тарутинського району.

         25 серпня о 12.00 годині на центральному стадіоні відбулось офіційне відкриття ярмарку. Почалась танцювальна композиція, в якій прийняли участь 150 учасників танцювальних колективів з усього району. Дійство завершилось випусканням в небо повітряних кульок символічних національних кольорів під розвивання синьо-жовтих прапорів.

         Усіх гостей свята привітало керівництво Тарутинського району – голова райдержадміністрації Кюссе І. Г., голова районної ради Тасмасис О. І., голова селищної ради Куруч І. І. На заході були присутні почесні гості – народний депутат України Кіссе А. І., Обласні посадовців та гості з Молдови, Гагаузької автономної республіки Прибалтики та керівників сусідніх районів, гості південних районів області, прилеглих сіл та мешканці селища Тарутине.

         Яскравим був виступ представників різних національностей, які проживають в нашому районі у традиційній святковій  театралізованій ярмарковій ході, яку відкрили чарівний колектив барабанщиць.

         Після закінчення офіційної частини заходу усі гості були запрошені до імпровізованих національних садиб, які були розгорнуті в парковій зоні селища. Були продемонстровані зразки своїх виробів, а майстри кулінарії пригощали своїми національними стравами. Голови сільських та селищних рад спільно з працівниками культури доклали багато зусиль, щоб в садибах гідно представити наступні культури бессарабського краю – українську, російську, болгарську, гагаузьку, німецьку і молдавську.

Відбулась виставка-ярмарок сільськогосподарської продукції, національних виробів та предметів декоративно-ужиткового мистецтва, де були представлені вироби місцевих майстрів та виробників обласних центрів міст. В парковій зоні були відкриті виставки малюнків учнів Тарутинського НВК та художнього відділення ДМШ. Було представлено «Шоу живих скульптур».

Після огляду національних подвір’їв відбувся концерт найкращих самодіяльних колективів бессарабського краю та гостей – з Молдови (Тараклія), автономної республіки Гагаузії (Комрат), Болгарії (Стара Загора), сусідніх районів Одещини: Кілії, Ізмаїла, Татарбунар та Татарбунарського району (с. Дмитрівка).

Також відбувся концерт професійних артистів: заслуженого артиста України Ігоря Осіпенко, переможців телевізійного проекту «Україна має талант» гурту «Лисапєтный батальйон», молдовського  співака і композитора Іонела Істраті. 

 А потім відбулася найголовніша подія цієї доби. У Тарутинському районі був встановлений рекорд «Бессарабського міжнаціонального хоро», у якому прийняли участь 1128 чоловік. Відбувся святковий феєрверк на честь встановленого рекорду, працьовитих та талановитих людей Тарутинщини, та процвітання Тарутинської землі.

Концертну програму та народні гуляння продовжили гурт «Made in Ukraine» та співак, автор романтичних пісень та виконавець  улюблених хитів усіх поколінь у супроводі  кращих музикантів Одеси  Слава Благов.

Недільний ранок 26 серпня розпочався для дітей, козаками були проведені козацькі розваги та майстер клас для дітей. Потім відбулось відкриття кулінарного шоу «Фестиваль борщу». Кожна садиба повинна була приготувати борщ по своєму персональному рецепту. Комісію зустрічали з народними піснями і танцями, кожна господиня розповідала про свій смаколик і частувала присутніх. Підведення підсумків і оголошення результатів відбулось на головній сцені. Перше місце зайняли повари з болгарської садиби, їх борщ найбільш смачніший, друге  російська і третє  молдавська, гагаузька, німецька та українська.

Продовжували свято пісенно-танцювальний колектив «Загорче» з міста Стара Загора, республіка Болгарія. Потім концертну програму продовжили

солісти театру естрадної пісні «Жемчужины Бессарабии» Сергій Солдат та Степан Куруч.   

На протязі двох днів на ярмарку працювали атракціони та мега батути на радість гостям свята і місцевим мешканцям. В парковій зоні були організовані кафе під відкритим небом, в яких усі бажаючі могли поласувати смаколиками, поспівати народних пісень, потанцювати і просто поспілкуватись один з одним.

 Проведення Бессарабського ярмарку сприяє збереженню національної культури, мистецтва, звичаїв народів, які тут мешкають та допомагає налагоджувати ділові зв’язки в торгівлі, промисловості та сільському господарстві.