18.04.2018

День Довкілля в закладах культури смт. Тарутине

З приходом весни оживає все в навколишньому світі. Проростає трава, перетворює темну землю на пишно-зелений килим. Повертаються птахи з вирію і з завзяттям лаштують собі гнізда, співають пісень,а  мешканці міст, сіл та селищ метушаться по зеленому килиму збирають папір, склянки і різне сміття, яке накопичилось за зиму. В цій метушні  і проходить весняний День довкілля, який проводиться щороку в третю суботу квітня. Цьогоріч він відзначається 21 квітня, головною метою якого є поліпшення стану природи. День довкілля дозволяє реально оцінити стан навколишнього середовища в якому ми живемо, обдумати дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямку збереження та відновлення довкілля. Всеукраїнський день довкілля має стати гарною нагодою для кожного зробити хоч один крок назустріч природі - посадити деревце, чи принаймні прибрати біля свого обійстя чи організації. Не важливо який спосіб ми обираємо, важливо, що ми не залишаємось осторонь.

19 квітня в дитячій бібліотеці на абонементі була оформлена книжкова виставка «Екологія навколо нас». На виставці експонуються книги, які знайомлять читачів з новими відкриттями і досягненнями наук про Землю. Тут можна побачити книги з геології, екології, географії та природи рідного краю.

Працівниками Тарутинського НПЦ була проведена екологічна акція «Ми за чисте довкілля» в парковій зоні селища. Усі ми творіння природи на планеті, її живі мешканці, тому на нас і покладаються чималі надії у збереженні свого довкілля.  Щоб покращити екологічну ситуацію на регіональному рівні потрібні спільні дії усіх мешканців, щоб об’єднавшись зберегти оточуюче середовище від якого залежить наше здоров’я, здоров’я близьких і рідних. Проведення таких акцій не лише формує відповідальне ставлення до території, а й у майбутньому сприятиме збереженню належного екологічного стану в межах краю й держави в цілому.

День довкілля направлений проти жорстокого, варварського і нерозумного використання природних ресурсів Землі. Земля - наш дім, наша мати і ми нерозривно з нею пов'язані: як ми до неї ставимось - так і вона до нас. День Землі нагадує усім, що дії кожної людини можуть багато змінити, що коли мешканці одного міста подбають, аби природа навкруги була здорова, повітря і вода чисті, живі істоти процвітали, то кількість світових проблем зменшиться.