20.12.2017

Засідання громадської ради при Тарутинській райдержадміністрації

19 грудня в кабінеті голови РДА відбулось засідання громадської ради при Тарутинській райдержадміністрації. В засіданні прийняли участь усі уповноважені представники Інституту громадянського суспільства району -  члени громадської ради.

Основним питанням для розгляду було «Про основні підходи до формування місцевого бюджету району на 2018 рік». За ініціативою голови райдержадміністрації Кюссе І. Г. розгляду даного питання приділяється багато уваги. Основним гаслом райдержадміністрації є – зберегти та примножити, тому голова зазначив, що заклади освіти, медицини і культури району будуть постійно підтримуватись і розвиватись. Але існують проблеми з кадровим забезпеченням медичних закладів. Для вирішення цього питання голова відвідав «Ярмарок вакансій» в Одеському національному медичному університеті, де запросив на роботу в Тарутинський район майбутніх медичних працівників на дуже вигідних умовах, і вже є результати – перший підписаний контракт. Є необхідність в забезпеченні зв’язку пацієнта із лікарем по «телемедицині» і придбанні нової медичної апаратури.

Також голова наголосив на необхідності забезпечення отримання усіх необхідних медичних послуг на місцях для сільських мешканців. Тарутинський район отримав медичну субвенцію в розмірі 30 млн грн. та освітню субвенцію в розмірі 87 млн грн., яка буде розподілена на заробітну плату, придбання вугілля та оплату енергоносіїв.

На сьогоднішній день в районі, а саме, в селищі Серпневе створена місцева пожежна команда, йде робота по створенню аналогічних підрозділів по району.

Одним з важливих питань для Тарутинського району є збереження Професійного аграрного ліцею як центру в системі надання професійної освіти для прилеглих районів.

В засіданні громадської ради прийняла участь перший заступник голови РДА Сілоч О. І., яка зазначила, що районний бюджет 2017 року склав 29 млн грн., а в 2018 році збільшився до 40 млн грн. за рахунок збільшення орендної плати за землю з 3% до 6 %. Є досягнення в культурі, освіті і спорті. Яскравими представниками є народний танцювальний ансамбль «Надрічняночка», який зайняв ІІІ місце в Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського в м. Київ; спортсмен Василь Михайлов із селища Тарутине посів третє місце на Чемпіонаті світу з вільної боротьби серед молоді до 23 років; проводиться підвоз дітей до школи за рахунок коштів місцевих рад, харчування школярів проводиться за рахунок районного бюджету і бюджету місцевих рад у розрахунку 50/50 %.

В 2017 році в Одеській області був складений рейтинг райдержадміністрацій, в якому Тарутинський район посів 3 місце. В 2018 році планується запровадження рейтингу сільських та селищних рад Тарутинського району, з метою створення нормальної конкуренції для підвищення результативності діяльності місцевих рад.

Райдержадміністрація має пріоритетні напрями розвитку, для досягнення яких розроблена програма. Але на жаль існують проблемні питання, вирішенню яких приділяється багато зусиль з боку голови РДА та райдержадміністрації в цілому.

По-перше, вирішення питання обслуговування автомобільних доріг у зимовий період (на даний час розроблений механізм щодо обслуговування доріг) 8 сільськогосподарських підприємств району заключили договори по розчищенню снігу і підсипання піску в осінньо-зимовий період.

По-друге, проведення ремонту доріг сполученням Серпневе-Красне та Лісне-Малоярославець І.

На завершенні засідання, голова РДА запросив усіх прийняти активну участь у звітуванні Тарутинської районної державної адміністрації за 2017 рік «Досягнення та перспективи», який відбудеться в РБК на початку 2018 року.