29.10.2018

Засідання громадської ради при райдержадміністрації

ПРОТОКОЛ №6

засідання громадської ради

при Тарутинській районній державній адміністрації

25.10.2018                                  смт.Тарутине, РДА

Присутні: голова Тарутинської районній державній адміністрації Кюссе І.Г., перший заступник голови Тарутинської райдержадміністрації Сілоч О.І., заступник голови Тарутинської райдержадміністрації Дундер В.Г., завідувач сектору усиновлення, опіки та піклування служби у справах дітей Тарутинської РДА Іванов М.І., начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій управління агропромислового та економічного розвитку Тарутинської РДА Кісеолар В.Г., головний спеціаліст з питань взаємодії з громадськістю райдержадміністрації Капанжи Т.М., голова громадської ради при Тарутинській районній державній адміністрації Ткаченко О.В., члени громадської ради за списком.

Члени громадської ради:

Беженар Н.П. – голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників охорони здоровя України; Бутузова Т.С. - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України; Горбатенко В.М. - голова Тарутинської районної профспілкової організації Одеської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок; Драганова Н.І. - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників культури України; Лаврека З.І. – голова Тарутинського районного комітету профспілки працівників державних установ; Чербаджи В.І. – голова Тарутинської районної громадської організації «Болгарське культурно-просвітницьке товариство ім.. Генерала Петра Груєва».

Головуючий засідання: Ткаченко О.В.                                                      

Секретар засідання: Капанжи Т.М.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1.Усиновлення – пріоритетна форма сімейного влаштування неповнолітніх.

Доп. Іванов М.І.- завідувач сектору усиновлення, опіки та піклування служби у справах дітей Тарутинської РДА

2. Про стан залучення інвестицій в Тарутинському районі.

Доп.  Кісеолар В.Г. - начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій управління агропромислового та економічного розвитку Тарутинської РДА

Слухали:

1.Усиновлення – пріоритетна форма сімейного влаштування неповнолітніх

Виступили: Іванов М.І.- завідувач сектору усиновлення, опіки та піклування служби у справах дітей Тарутинської РДА.

Щорічно все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, які за різних обставин життя втратили рідних батьків. В Україні право дитини на сім’ю закріплено на законодавчому рівні і перш за все – в Конвенції ООН про права дитини, Конституції України, Сімейному кодексі України. Тільки виховання в сім’ї відповідає кращим інтересам дитини.

У разі, якщо дитина залишилась сиротою або позбавленою батьківського піклування, вона має право відповідно до законодавства бути усиновленою, влаштованою під опіку, піклування, у прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу. Саме ці форми влаштування дитини є сімейними, тобто, дають змогу дитині виховуватись і зростати в сім’ї. До інтернатного закладу дитина може бути влаштована тільки у разі, якщо було вичерпано усі можливості для її влаштування в сім’ю.

Безумовно, найкращою із усіх можливих на сьогодні форм сімейного виховання є усиновлення дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Протягом одинадцяти місяців 2018 року дві дитини які перебували на первинному обліку служби у справах дітей  були  усиновленні громадянами України. Хоча дітей, які можуть бути усиновлені на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації – 49. Можливо, основними факторами, що перешкоджають потраплянню цих діток в родину є їх вік, стан здоров’я, кількість братиків та сестричок, адже при усиновленні не можна їх роз’єднувати. А кандидати в усиновлювачі, як правило, бажають взяти новонароджену дитину, або хоча-б  -  дошкільня.

Станом на 01 жовтня 2018 року в службі у справах дітей Тарутинської райдержадміністрації на обліку перебуває з 118 дітей з них 34 дитини - сироти та 84 дитини, позбавленої батьківського піклування. З них 69  виховуються в сім'ях опікунів та піклувальників, 39 - виховуються у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, 3 – виховуються в будинку дитини  (системи МОЗ), 2 – виховуються в дитячому будинку (системи МОН) 5 навчаються в ПТУ.

Дякуємо усім небайдужим до дитячого горя, усім, хто забезпечує гармонійний розвиток особистостей в атмосфері щастя, любові та розуміння; хто оточив чужих дітей вихованням у власній родині. Адже діти мають рости в любові, і кожен можете допомогти дитині-сироті відчути до себе увагу, отримати необхідну турботу та затишок. 

Вирішили:                                                                                                                    

1.По першому питанню: Усиновлення – пріоритетна форма сімейного влаштування неповнолітніх – інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

 

2. Про стан залучення інвестицій в Тарутинському районі.

Виступили: Кісеолар В.Г. - начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій управління агропромислового та економічного розвитку Тарутинської РДА

Бюджетом розвитку Тарутинського району на 2018 рік передбачено інвестицій у сумі 33,2 млн.грн., у т.ч. з районного бюджету 7,5 млн..грн. та з бюджетів сільських та селищних рад 25,6 млн.грн., з яких: 5,5 млн.грн. передбачено для освіти ( з районного бюджету – 3,3 млн.грн., з   сільських та селищних бюджетів – 1.2 млн.грн.); для охорони здоров’я – 2,5 млн.грн. (з районного бюджету – 1,3 млн.грн., з сільських та селищних бюджетів – 1,2 млн.грн.), для житлово-комунального господарства – 14,7 млн.грн. (з районного бюджету – 2,2 млн.грн., з сільських та селищних бюджетів – 14,5 млн.грн.).

За 10 місяців поточного року профінансовано заходів щодо соціально-економічного розвитку в сумі 21.5 млн. грн. (68% відносно запланованого), у т.ч. з районного бюджету 2,5 млн.грн. та з сільських і селищних бюджетів 19,0 млн.грн., з яких: 2,4 млн.грн. для освіти ( з районного бюджету – 0,9 млн.грн., з сільських та селищних бюджетів – 2,5 млн.грн.), для охорони здоров’я – 1,8 млн.грн. (з районного бюджету – 1,0 млн.грн., з сільських та селищних бюджетів – 0,8 млн.грн.), в житлово-комунальному господарстві – 9,6млн.грн. (з районного бюджету – 0,2 млн.грн., з сільських та селищних бюджетів – 9,4 млн.грн.) (звіт додається).

З обласного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку  окремих територій по Тарутинському району передбачено видатків у 2018 році в сумі 5,1 млн. грн. Крім того, бюджетом передбачено спів фінансування з районного бюджету у сумі 1,8 млн.грн. та з сільських та селищних бюджетів у сумі 1,3 млн.грн. Фактично за 10 місяців профінансовано з обласного бюджету 0,6 млн.грн.(11,8%); з районного бюджету 1,5 млн.грн.(87%), з сільських і селищних бюджетів –  0,7 млн.грн.(54%).

Крім того, за 9 місяців поточного року проведено капітальних видатків суб’єктами господарювання району для придбання сільгосптехніки, на проведення капітального ремонту будівель на загальну суму 79,6 млн.грн.

Кюссе І.Г. – голова Тарутинської райдержадміністрації розповів про іноземні інвестиції в районі: будівництво сонячних ЕС у с.Красне та с.Ярове. В перспективі будівництво сонячних ЕС у смт.Серпневе та видобуток нафти (американською кампанією) на території Рівнеської сільської ради.

Вирішили:                                                     

1.По другому питанню: Про стан залучення інвестицій в Тарутинському районі – інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району

 

Голова громадської ради                                                 О.В.Ткаченко

Секретар громадської ради                                              Т.М.Капанжи