31.08.2018

Засідання громадської ради при райдержадміністрації

ПРОТОКОЛ № 5

засідання громадської ради

при Тарутинській райдержадміністрації

від 28.08.2018 року                                                                  смт. Тарутине

Присутні – 12 чоловік: голова Тарутинської районної державної адміністрації Кюссе І. Г., перший заступник голови Тарутинської райдержадміністрації Сілоч О. І., заступник голови райдержадміністрації Дундер В. Г., начальник відділу освіти райдержадміністрації Паулєско М.Г., головний спеціаліст з питань взаємодії з громадськістю райдержадміністрації Капанжи Т. М., голова громадської ради Ткаченко О. В., члени громадської ради за списком (6 осіб).

Члени громадської ради:

1. Беженар Н. П. - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників охорони здоров'я України;

2. Бутузова Т. С. - голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України;

3. Горбатенко В. М. – голова Тарутинської районної профспілкової організації Одеської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок;

4. Драганова Н. І. – голова Тарутинської районної профспілкової організації працівників культури України;

5. Лаврека З. І. – голова Тарутинського районного комітету профспілки працівників державних установ;

6. Скрипник П. А. – голова Тарутинської районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів);

7.Чербаджи В. І. - голова Тарутинської районної громадської організації «Болгарське культурно-просвітницьке товариство ім. Генерала Петра Груєва».

Головуючий засідання: Ткаченко О. В.

Секретар засідання: Капанжи Т.М.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року

Доповідає: Паулєско М.Г.  – начальник відділу освіти Тарутинської райдержадміністрації.

Слухали:

  1. Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року

Виступив: Паулєско М.Г.  – начальник відділу освіти Тарутинської райдержадміністрації.

У Тарутинському районі функціонують 36 закладів освіти, у т.ч. 20 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, 8 закладів ЗСО І-ІІ ступенів та 8 закладів ЗСО І ступеня, один позашкільний заклад та 35 закладів дошкільної освіти у складі НВК.

Заклади дошкільної освіти відвідує 1349 дітей віком від 3 до 6 років. Місцями забезпечено 100% дітей, крім Березинського ДНЗ, де забезпеченість складає 80%.

1 вересня 2018 року до 1 класу підуть 488 учнів, які навчатимуться за оновленим Державним стандартом початкової освіти та відповідно до Концепції реалізації державної політики у сферф реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, затвердженої розпорядженням КМУ від 14.12.2016 №988. Для створення комфортних умов та виконання основних положень вищезазначеної концепції у всіх навчально-виховних комплексів обладнані класні кімнати для 1-х класів. В рамках НУШ у районі придбано:

-         учнівські мікроскопи на суму 186,2 тис.грн.,

-         ноутбуки –132,272 тис.грн.,

-         дидактичний матеріал на суму 553 тис.грн.,

-         укладено договір на придбання парт на суму 344,075 тис.грн. (очікуємо надходження до 07.09.2018р.),

-         укладено договір на придбання багатофункціональних пристроїв на суму 1100 тис.грн. (очікуємо надходження до 05.09.2018р.

 

У 2018-2019 навчальному році розширена мережа інклюзивних класів, с саме: у 6-ти інклюзивних класах 5-ти закладів навчатимуться 8 дітей (« класи у Березинському НВК, Веселодолинський НВК, Лісненський НВК, Іванчанський НВК, Петрівський Другий НВК).

У цілому всі заклади освіти забезпечені педагогічними кадрами. Але є потреба в учителях фізики, хімії, математики. Закладами освіти вживаються заходи щодо залучення до роботи молодих спеціалістів.

У 2018 році вперше буде проведено конкурс на замішення вакантних посад керівників 3-х закладів освіти (М-Ярославецьког-ІІ, Лісненського та Петрівського Другого НВК). Положення про конкурс на посаду керівника закладу освіти комунальної власності територіальної громади розглянуто та прийнято на сесії районної ради.

До 05.09.2018 року буде проведено щорічний облік дітей від 6 до 18 років за закріпленими за закладами територіями та складено списки.

 На 2018-2019 навчальний рік підручниками забезпечені всі діти, крім учнів 1-х класів та 10-х класів, отримання яких очикується найближчим часом.

У закладах освіти проведено роботу щодо розробки річних планів і освітніх програм на 2018-2019 навчальний рік.       

Для всіх учнів району буде організоване безкоштовне гаряче харчування.

Для забезпечення безперебійного підвезення дітей та учнів, які проживають за межами пішохідної доступності, буде залучено 13 шкільних автобусів, 12 з них на даний час вже готові до роботи. Потребує ремонту автобус Євгенівського НВК. Не вистачає грошей на проведення діагностики транспортних засобів та страхування водіїв.

Інтернетом забезпечені усі загальноосвітні заклади середньої освіти, але швидкість у деяких не відповідає вимогам. Завершується процес освоєння коштів, виділених з обласного бюджету в сумі 350тис.грн. на підключення закладів освіти до швидкісного Інтернету та мережі WI-FI.

Проводиться робота з виконання вимог нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки. Засобами пожежогасіння забезпечені усі заклади, триває робота щодо встановлення гідрантів, обробки дерев’яних перекриттів, встановлення блискавкозахисту, автоматичної пожежної сигналізації.

Всі заклади освіти відремонтовані та готові прийняти учнів до навчання. Так, у Матильдівському НВК зроблено систему опалення, реконструйовані та готові класні приміщення; у Іванчанському НВК зроблено систему опалення, проведено реконструкцію приміщень, зроблено ремонт даху на суму 277 тис.грн.; у Серпневському НВК – проведена заміна електромережі, заміна вікон та дверей; у Вільненському НВК – заміна електромережі; у Надрічненському НВК – будівництво внутрішніх вбиралень; у Миколаївському НВК – ремонт підлоги та стін у коридорі школи на суму 318 тис.грн., у Рівненському НВК – ремонт даху спортивної зали; у Височанському НВК – будівництво внутрішніх вбиралень; у Калачівському НВК – реконструкція харчоблоку; у Новотарутинському НВК – заміна покрівлі будівлі школи; у Слобідському НВК ремонтні роботи ще тривають, але навчальному процесу вони не будуть заважати.

Всі працівники НВК району пройшли медогляд та допущені до роботи.

Вирішили

      1.По першому питанню: Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року - інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.

 

 Голова громадської ради                                           Ткаченко О. В.

Секретар громадської ради                                        Капанжи Т.М.