06.06.2018

Засідання громадської ради при райдержадміністрації

В Тарутинській райдержадміністрації, згідно Орієнтовного плану консультацій з громадськістю Тарутинської районної державної адміністрації на 2018 рік затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 05.02.2018 № 71/А-2018, відбулась низка консультацій з громадськістю - про призначення субсидій та пільг, про стан реформування у галузі охорони здоров’я та про заохочення талановитих та обдарованих дітей району. В результаті проведення цих заходів, 4 червня 2018 року в кабінеті голови РДА відбулось засідання громадської ради при Тарутинській райдержадміністрації. В засіданні прийняли участь голова РДА Кюссе І. Г., та його заступники Сілоч О. І. і Дундер В. Г., уповноважені представники Інституту громадянського суспільства району -  члени громадської ради та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

         По першому питанню «Про призначення субсидій, пільг на тверде паливо та скраплений газ в 2018 році» доповіла Стоянова Г. В.  – начальник управління соціального захисту населення Тарутинської райдержадміністрації.

Згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій домогосподарства, які бажають отримувати субсидію для придбання твердого палива і скрапленого газу у поточному році, мають подати Заяву про призначення житлової субсидії та Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Така субсидія розраховується одночасно з субсидією на житлово- комунальні послуги (у разі користування послугами з електропостачання, централізованого постачання холодної води та водовідведення).

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово- комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Станом на 01.06.2018 року за призначенням субсидії на тверде паливо до управління соціального захисту населення звернулось 3247 домогосподарств, з них:

- призначено 2241 субсидій;

- не набули право 306 домогосподарств;

- в обробці перебуває 700 справ.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

У 2018 році для призначення житлових субсидій населенню застосовується граничний показник вартості твердого палива і скрапленого газу, затверджений розпорядженням Одеської облдержадміністрації «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення області твердим паливом та скрапленим газом у 2018 році» від 21.03.2018 року № 254/А-2018, з урахуванням прогнозних індексів споживчих цін, а саме: 2424,16 гривень за 1 тонну та 242,42 гривень за один балон.  

Субсидія на придбання скрапленого газу та твердого палива призначається виходячи із розміру доходу за попередній календарний рік. Після отримання інформації про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, вартість житлово-комунальних послуг в межах соціальних нормативів користування, а також відомостей про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування місцеві органи праці та соціального захисту населення розрахують субсидію для придбання твердого палива і скрапленого газу на 2018 рік.

Виплата субсидії для придбання твердого палива і скрапленого газу проводиться готівкою через установи уповноважених банків або поштові відділення зв’язку після надходження коштів з державного бюджету.

По другому питанню «Про стан реформування у галузі охорони здоров’я в Тарутинському районі» доповіла Кияніченко А. В. – головний лікар КУ «Тарутинський РЦПМСД».

6  листопада 2017 року вступив у дію закон № 2002 про автономізацію медичних закладів. 

11 січня  2018 року на сесії Тарутинської  районної  ради  було  затверджено  рішення  про  реорганізацію   шляхом  перетворення  комунальної  установи «Тарутинський  районний  центр  первинної  медико-санітарної  допомоги»  в  комунальне  підприємство.  Іншими  словами автономізуватися  на даний час.

Тільки  медичні заклади  у  статусі  комунальних  некомерційних підприємств  зможуть  укласти договори  з  Національною  службою  здоров’я  України  та  отримувати  пряме  фінансування  за надані  послуги  з Державного  бюджету.

Для приєднання  до  реформи всі  заклади охорони  здоров’я,  які  фінансуються  з  бюджету  району  мають  бути  автономізовані.  Наш заклад вже підключен до електронної системи  охорони  здоров’я  та  проводить  поповнення  Табелю  оснащення  для  надання  ПМД.

З 1 квітня  2018 року  почалась  робота  по  заключенню  договорів  лікарів  ЗПСМ  з  населенням Тарутинського  району. На  теперішній  час  заключено  4377  договорів  с  НСЗУ.

08.06.2018 р. на сесії Тарутинської районної ради планується  затвердити Статут та повне перетворення комунальної установи в комунальне   підприємство, яке набуває чинність з 08.08.2018 року.

Також по цьому питанню виступила Бучкова І. В. – заступник головного лікаря з економічних питань КУ «Тарутинська ЦРЛ».

Основною метою розвитку КУ «Тарутинська ЦРЛ» є забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню Тарутинського району, закріплення позитивних тенденцій в системі організації медичної допомоги, оптимізація системи медичного обслуговування з отриманням фінансування за рахунок державного, обласного, районного, місцевого бюджетів, власних надходжень медичного закладу та інших джерел залучення коштів не заборонених законодавством.

Для проведення реформування у галузі охорони здоров’я в Тарутинському районі, рішенням сесії Тарутинської районної ради № 460-VII від 20.04.2018 року делеговані від Тарутинської районної ради Одеської області до складу Госпітальної ради госпітального округу № 8 таких членів: Балан М. В. голова постійної комісії Тарутинської районної ради сьомого скликання з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства; Бучкова І. В. заступник головного лікаря з економічних питань КУ «Тарутинська ЦРЛ»; Дундер В. Г. заступник голови Тарутинської райдержадміністрації; Савицький Ю. В. в. о. головного лікаря КУ «Тарутинська ЦРЛ».

Для виконання заходів реформування у галузі охорони здоров’я в Тарутинському районі, рішенням сесії Тарутинської районної ради № 456-VII від 20.04.2018 року затверджена районна цільова програма «Доступна медицина» на 2018-2020 роки, виконавцями програми є КУ «Тарутинська ЦРЛ» та КУ «Тарутинський РЦПМСД» на загальну суму 10493,6 тис. грн., в т. ч. обласний бюджет – 3769,6 тис. грн., районний бюджет – 6724,0 тис. грн.

Основними напрямами діяльності районної цільової програми «Доступна медицина» на 2018-2020 роки є:

  1. Поліпшення умов надання первинної медичної допомоги населенню, особливо у сільській місцевості;
  2. Поліпшення умов надання медичної допомоги населенню на вторинному рівні. 

По третьому питанню «Про заохочення талановитих та обдарованих дітей шляхом обговорення районної програми «Молодь Тарутинського району на 2017-2020 роки» доповіла Капанжи Т. М. – головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту Тарутинської райдержадміністрації.

Програмою «Молодь Тарутинського району на 2017-2020 роки», яка затверджена рішенням районної ради від 22.12.2016 р. № 191-УІІ, передбачена підтримка талановитої та обдарованої молоді - виплата стипендії голів Тарутинської районної державної адміністрації та Тарутинської районної ради. Дана стипендія призначається з 2004 року. Ії розмір передбачається в межах ресурсу бюджету на відповідний рік.

         При призначенні стипендії перевага віддається переможцям Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, фестивалів, олімпіад, змагань і т.д., а також учням 9-11 (випускних класів).

        Стипендія призначається на учбовий рік. У 2016-2017 н. р. стипендію отримували 20 обдарований дітей у розмірі 200 грн. щомісяця. У 2017-2018 н. р. розмір стипендії – 250 грн. та її отримували 30 талановитих та обдарованих дітей.

         Двоє дітей нашого району, переможці Всеукраїнських конкурсів, у 2017 році отримали стипендію Одеської обласної ради, розмір якої понад 8000 грн.

         У цьому році подані документи на стипендію Одеської обласної ради 6 чол. молоді - вихованців Тарутинської ДЮСШ, переможців Міжнародних, Всеукраїнських та обласних змагань з вільної боротьби.

        Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року №1333 «Про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України» та від 23 березня 2016 року №223 «Про внесення змін до Положення про Премію Кабінету Міністрів України  за особливі досягнення молоді у розбудові України» молоді присуджується Премія КМУ за особливі досягнення у розбудові України (далі - Премія) та особливі досягнення якої сприяють розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні.

В результаті проведення засідання громадської ради при райдержадміністрації було прийняте рішення інформацію взяти до відома та довести до відома громадськості району.