28.08.2017

Дванадцятий Бессарабський ярмарок

26-27 серпня 2017 року в смт. Тарутине відбулось феєричне дійство, яке дуже люблять і чекають мешканці селища та його гості – ХІІ Бессарабський ярмарок.

Традиція проводити ярмарки у Тарутинському районі для всієї округи зародилася чи не два століття назад. У центрі німецьких колоній в Бессарабії, яким було тоді Тарутине, вже через десять років після його заснування (з 1824 року) стали влаштовувати великі кінні і зернові торги – Бессарабські ярмарки.

Працьовитість і заповзятливість тарутинців плюс особливий колорит цього напівзаповідного куточка Буджакського степу сприяли широкому визнанню ярмарків, що спричинило за собою неухильний розвиток Тарутине і прилеглих територій.

«Бессарабський ярмарок» отримав нове життя у 2004 році. Головна ідея «Бессарабського ярмарку» - збереження, примноження національно-культурних традицій і бажання залучити в економіку району інвесторів.

За 12 років ярмарок набув популярності не тільки в Україні, але й за кордоном. В програмі проведення ярмарку склалися свої непорушні традиції. Бессарабський ярмарок став візитною карткою Тарутинського району.

Нас впізнають завдяки проведенню захоплюючого заходу -  «Бессарабський ярмарок». Це своєрідний бренд Тарутинського району.

      26 серпня о 13.00 годині на центральному стадіоні відбулось офіційне відкриття ярмарку. На сцені в яскравих національних костюмах виступив величезний ансамбль кращих голосів Тарутинщини і наших гостей з вокально-хореографічною композицією «З Україною в серці». Дійство завершилось випусканням в небо повітряних кульок символічних національних кольорів під розвивання синьо-жовтих прапорів.

         Усіх гостей свята привітало керівництво Тарутинського району – голова райдержадміністрації Кюссе І. Г., голова районної ради Тасмасис О. І., голова селищної ради Куруч І. І. На заході були присутні почесні гості – народний депутат України Кіссе А. І., перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Терещук О. Д, заступник голови Одеської обласної ради Дімчогло Ю. Д., народний екс-депутат України Цушко В. П., екс-голова Тарутинської райдержадміністрації та ініціатор проведення першого Бессарабського ярмарку Цапенко В. М., перший екс-заступник голови Тарутинської райдержадміністрації Тарлев І. М., в. о. начальника Головного управління Держспоживслужби в Одеській області Гавура С. М.,  заступник голови Овідіопольської районної ради Мошняга Л. А., голова районної організації ветеранів війни і праці Бессарабського району, начальник відділу культури Чадир-Лунгського району Іванчук В. Г., делегації з Літовської Республіки на чолі з Даля Дробнене, Республіки Болгарія на чолі з віце-прем’єром Валері Сімеоновим, гості південних районів області, прилеглих сіл та мешканці селища Тарутине.

         Яскравим був виступ представників різних національностей, які проживають в нашому районі у традиційній святковій  театралізованій ярмарковій ході, яку відкрили чарівний колектив барабанщиць. Також гостей привітали Проня Прокопівна з нареченим Голохвостовим з Одеси і всіма улюблена Віра Сердючка з помічницею.

           Після закінчення офіційної частини заходу усі гості були запрошені до імпровізованих національних садиб, які були розгорнуті в парковій зоні селища. Були продемонстровані зразки своїх виробів, а майстри кулінарії пригощали своїми національними стравами. Голови сільських та селищних рад спільно з працівниками культури доклали багато зусиль, щоб в садибах гідно представити наступні культури бессарабського краю – українську, російську, болгарську, гагаузьку, німецьку і молдавську.

Відбулась виставка-ярмарок сільськогосподарської продукції, національних виробів та предметів декоративно-ужиткового мистецтва, де були представлені вироби місцевих майстрів та виробників обласних центрів міст Одеси та Миколаєва. В парковій зоні були відкриті виставки малюнків учнів Тарутинського НВК та художнього відділення ДМШ.

Після огляду національних подвір’їв відбувся концерт найкращих самодіяльних колективів бессарабського краю та гостей – колективів з Республіки Литви та Болгарії.

На завершенні свята, ввечері 26 серпня, виступили заслужений артист України Віталій Козловський та народна артистка України Катерина Бужинська.

Недільний ранок 27 серпня розпочався з виступу кращих самодіяльних народних колективів району і танцювальних колективів з Республіки Болгарія.

Родзинкою свята був кінний спортивний показовий виступ «ПІВДЕНЬ-КОНЕЦЕНТР» з м. Миколаїв.

Після обіду відбулось відкриття довгоочікуваного кулінарного шоу-конкурсу «Сало по-тарутинськи» за участі фіналістки всеукраїнського кулінарного шоу «Майстер шеф». Журі у складі Алли Ковальчук, першого заступника Тарутинської райдержадміністрації Сілоч О. І., голови правління Тарутинського районного споживчого товариства Бахової З. М., директора районного будинку культури Шишкової Н. І. пройшли по всім садибам і подивились на процес приготування їжі. Після відбулась презентація страв. Комісію зустрічали з народними піснями і танцями, кожна господиня розповідала про свій смаколик і частувала присутніх. Підведення підсумків і оголошення результатів відбулось на головній сцені. Переможцем кулінарного шоу «Сало по-тарутинськи» стала господиня з молдавського подвір’я. Усі учасники були нагороджені цінними подарунками.

        Для дітей була організована насичена розважально-ігрова програма – робота аніматорів, ростові ляльки, шоу мильних бульбашок, сухий басейн, аквагрим, поп корн, солодка вата, катання на героборді, міні сігвей Н-Бот, сігвей, веломобілі та електромобілі, мегабатути.

В парковій зоні відбувся показовий виступ спортивно-танцювальних колективів та змагання по вільній боротьбі.                   

На протязі двох днів на ярмарку працювали атракціони на радість гостям свята і місцевим мешканцям. В парковій зоні були організовані кафе під відкритим небом, в яких усі бажаючі могли поласувати смаколиками, поспівати народних пісень, потанцювати і просто поспілкуватись один з одним.

     Проведення Бессарабського ярмарку сприяє збереженню національної культури, мистецтва, звичаїв народів, які тут мешкають та допомагає налагоджувати ділові зв’язки в торгівлі, промисловості та сільському господарстві.